Kurs Polskiego Języka Migowego

Wraz z końcem sierpnia 2020 roku rozpoczniemy w Fundacji FONIS kurs Polskiego Języka Migowego. Tym razem będzie to poziom A1, czyli poziom podstawowy. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z miganiem.

Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym. Zaplanowaliśmy je na piątki i niedziele w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Startujemy już 28 sierpnia 2020 roku o godzinie 17. Piątkowe zajęcia będą w godzinach 17 – 21, natomiast niedzielne w godzinach 10 – 14.50. Na zakończenie kursu (w piątek 2 października) uczestnicy otrzymają zaświadczenie ukończenia kursu PJM A1.

Kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie elementarnym obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Zajęcia będzie prowadził niesłyszący wrocławski lektor – Piotr Peciakowski, który już kilka lat współpracuje z naszą fundacją. Program kursu obejmuje pięć modułów, podzielonych na część teoretyczną i część praktyczną. Wśród nich są tematy związane z pierwszym kontaktem, rodziną, wyglądem i osobowością, szkołą, a także z życiem osób niesłyszących.

Koszt udziału w kursie wynosi 800zł. Informujemy, że uczestnicy we własnym zakresie mogą się starać o pozyskanie dofinansowania z PFRON-u. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Zapisy trwają do poniedziałku 24 sierpnia 2020 roku. Zapisać się można drogą mailową (kontakt@fonis.pl) lub telefoniczną (tel. 690 502 670).

Fundacja FONIS zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku małej ilości chętnych. Również w sytuacji wzmożonych obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 możliwe jest odwołanie zajęć.

Accessibility Toolbar