Kurs Polskiego Języka Migowego (A2)

Wraz z końcem sierpnia 2021 roku rozpoczniemy w Fundacji FONIS kurs Polskiego Języka Migowego. Tym razem będzie to poziom A2, czyli druga część poziomu podstawowego. Zapraszamy przede wszystkim tych, którzy przed rokiem uczestniczyli w kursie A1, ale także innych, którzy chcą kontynuować naukę PJM.

Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym. Zaplanowaliśmy je na soboty i niedziele w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Startujemy już 28 sierpnia 2021 roku o godzinie 10. Sobotnie zajęcia będą w godzinach 10 – 14.05. W takich również godzinach będą zajęcia niedzielne. Na zakończenie kursu (w niedzielę 3 października) uczestnicy otrzymają zaświadczenie ukończenia kursu PJM A2.

Kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie elementarnym (część 2) obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Zajęcia będzie prowadził niesłyszący wrocławski lektor – Piotr Peciakowski, który już kilka lat współpracuje z naszą fundacją. Program kursu obejmuje pięć modułów, podzielonych na część teoretyczną i część praktyczną.

Koszt udziału w kursie wynosi 800zł. Informujemy, że uczestnicy we własnym zakresie mogą się starać o pozyskanie dofinansowania z PFRON-u. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj. Możemy tylko podpowiedzieć, żeby nie zwlekać ze złożeniem wniosku, bo procedury pozyskania środków wymagają odpowiednio długiego czasu.

Zapisy trwają do poniedziałku 23 sierpnia 2021 roku. Zapisać się można drogą mailową (kontakt@fonis.pl) lub telefoniczną (tel. 690 502 670).

Fundacja FONIS zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku małej ilości chętnych. Również w sytuacji wzmożonych obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 możliwe jest odwołanie zajęć.

Accessibility Toolbar