Lato (nie tylko) w mieście 2022

Dziś zakończyliśmy wakacyjny wypoczynek Lato (nie tylko) w mieście. Fundacja FONIS już po raz trzeci zorganizowała półkolonie dla niesłyszących, słabosłyszących i słyszących dzieci związanych ze światem ciszy. W tym roku z takiej formy wypoczynku skorzystała grupa 20 dzieci. Przez 5 kolejnych dni, od 25 do 29 lipca 2022 roku, dzieci uczestniczyły w warsztatach, wycieczkach, a także zabawach sportowych. Był również czas na nasze ulubione gry planszowe i karciane.

Ale wszystko po kolei…

Poniedziałek upłynął nam na zabawach integracyjnych i warsztatach fotograficznych, w czasie których poznaliśmy tajemnice fotografii otworkowej. Kolejne 3 dni to wycieczki w różne zakątki Dolnego Śląska. Odwiedziliśmy Kłodzko, Krośnice i Henryków. W Twierdzy Kłodzkiej przemierzyliśmy podziemne korytarze tego obiektu. Był dreszczyk emocji, kiedy gasło światło i trzeba było poruszać się w zupełnej ciemności. Krośnice natomiast przywitały nas atmosferą Bożego Narodzenia. I choć to dopiero lipiec w fabryce bombek „Szklany świat” już czuje się świąteczny klimat. Powstają tam bowiem niezliczone ilości bombek, które za kilka miesięcy będą zdobiły nasze choinki. Sami także wykonaliśmy świąteczne ozdoby. A w kolejnym dniu mieliśmy zdobywać górę Ślężę. Zmieniliśmy jednak nieco plany i pojechaliśmy do Henrykowa. Też było pięknie! Zwiedziliśmy pocysterski klasztor i pohasali po lesie. Był też czas na ognisko (sami je przygotowaliśmy!), a potem pyszną kiełbaskę oraz zabawy na świeżym powietrzu. A w ostatnim dniu zaczarował nas klimat wrocławskiego Muzeum Iluzji. A w drugiej części dnia niezawodna animatorka Ala zapewniła nam dawkę rywalizacji sportowych! Oj co to się działo!!!

Podziękowania!   

Takie działania jak Lato (nie tylko) w mieście nie byłyby możliwe bez zaangażowania i pracy wielu osób. Dziękujemy wszystkim wychowawcom i ich pomocnikom. Byli nimi wolontariusze Fundacji, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Nad wszystkim zaś czuwał nasz kierownik, czyli niezastąpiony ks. Tomasz!

Na bogatą relację fotograficzną z półkolonii zapraszamy na nasz profil facebookowy. No i co… Widzimy się za rok na półkoloniach „Lato w mieście 2023”. Do zobaczenia!

Lato nie tylko w miescie - Lato (nie tylko) w mieście 2022 Lato nie tylko w miescie1 - Lato (nie tylko) w mieście 2022 Lato nie tylko w miescie2 - Lato (nie tylko) w mieście 2022 Lato nie tylko w miescie4 - Lato (nie tylko) w mieście 2022 Lato nie tylko w miescie5 - Lato (nie tylko) w mieście 2022