“Lato w mieście 2021” – filmowa relacja z półkolonii

Półkolonie “Lato w mieście 2021” – filmowa relacja. Pięć dni trwały półkolonie, które już po raz drugi organizowaliśmy w Fundacji FONIS. Uczestniczyło w nich 17 dzieci. Były to zarówno dzieci niesłyszące i słabosłyszące, jak też słyszące związane ze światem ciszy.

Tegoroczny program półkolonii był naprawdę bogaty. Każdego dnia na dzieci czekały nowe propozycje ciekawych zajęć. Były to nie tylko zajęcia stacjonarne w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej, ale także liczne wycieczki. Odwiedziliśmy park trampolin GoJump, Manufakturę Słodyczy “Słodkie Czary Mary” i Muzeum Pana Tadeusza. Ponadto płynęliśmy statkiem po Odrze, hasaliśmy po Parku Szczytnickim, a także zwiedzaliśmy nasze miasto podczas podróży meleksami. Natomiast piękną panoramę Wrocławia oglądaliśmy z wieży katedry wrocławskiej.

Każdego dnia dzieci uczestniczyły w grach i zabawach animowanych przez trzy wychowawczynie: siostrę Bonitę, panią Małgosię i panią Monikę, a także przez dwie animatorki: panią Alę i panią Magdalenę. Były to zarówno zabawy ruchowe, jak i gry zręcznościowe. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się także gry planszowe i karciane. Nad całością czuwał ks. Tomasz Filinowicz, który był kierownikiem półkolonii. Natomiast o relację fotograficzną zatroszczyła się nasza wolontariuszka – Karolina.

Czas półkolonii był również okazją do poprowadzenia zajęć edukacyjnych. Dzieci uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w warsztatach bębniarskich.

Dla nas – jako dla organizatorów – miło było słyszeć od dzieci pytanie: “Czy za rok też będą półkolonie w Fundacji FONIS?” albo rozżalenie: “Dlaczego ten turnus trwa tylko pięć dni?”. To najlepszy dowód na to, że wakacyjna propozycja, jaką przygotowaliśmy dla dzieci jest bardzo potrzebna. Potwierdzają to także rodzice, którzy każdego dnia na 6 godzin powierzali nam swoje pociechy.

Poniżej prezentujemy filmową relację z tegorocznych półkolonii “Lato w mieście 2021”.