Lato w mieście 2022 – półkolonie z Fundacją FONIS

Lato w mieście 2022 – półkolonie z Fundacją FONIS. Podobnie jak przed dwoma laty i przed rokiem podczas tegorocznych wakacji zapraszamy na półkolonie do Fundacji FONIS. Wakacyjną propozycję kierujemy do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Tegoroczne półkolonie będą trwały 5 dni i odbędą się w ostatnim tygodniu lipca 2022, tzn. od 25 do 29 lipca (od poniedziałku do piątku). Każdego dnia o godz. 9.00 będziemy spotykać się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Zajęcia półkolonijne będą trwały do godz. 15 z wyjątkiem dni, w których zaplanowaliśmy wycieczki poza miasto. Wówczas czas trwania półkolonii może się wydłużyć do późnych godzin popołudniowych. Będzie podawany rodzicom i opiekunom na bieżąco. Uczestnikami półkolonii mogą być dzieci niesłyszące i słabosłyszące, ale też dzieci słyszące, które mają niesłyszących rodziców lub rodzeństwo. Oczywiście w tym roku zapraszamy również dzieci z Ukrainy z rodzin uchodźców, którzy zamieszkali we Wrocławiu i okolicach.

Jaki będzie program?

Program tegorocznych półkolonii przewiduje zajęcia „na miejscu”, czyli w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Będą to tradycyjnie gry i zabawy sportowe, zabawy zręcznościowe, gry planszowe oraz zajęcia warsztatowe, np. warsztaty z fotografii otworkowej. Oprócz nich planujemy aż 3 dni wycieczkowe. Uczestników półkolonii zabierzemy np. do Twierdzy Kłodzkiej, na górę Ślężę i do Krośnic. Atrakcją będzie również to, że czeka nas podróżowanie pociągiem!

Udział we wszystkich atrakcjach półkolonijnych jest całkowicie BEZPŁATNY! Uczestnicy będą natomiast musieli sami zapewnić sobie wyżywienie!

Jak można się zapisać?

Jeśli więc nie macie jeszcze planów wakacyjnych i chcecie miło spędzić czas, ZAPRASZAMY na półkolonie z naszą Fundacją. Liczba miejsc jest ograniczona. W tym roku przygotowaliśmy ofertę dla grupy 20 osób, więc nie zwlekajcie z zapisami! A zapisać możecie się wysyłając smsa lub dzwoniąc pod nr tel. 690 502 670 albo pisząc maila na adres: kontakt@fonis.pl.

Zapisując się na „Lato w mieście 2022 – półkolonie z Fundacją FONIS”, trzeba podać imię i nazwisko uczestnika, wiek i miejsce zamieszkania oraz informację o posiadaniu orzeczenia o niepełnosprawności. Zapisy trwają do poniedziałku 10 lipca 2022 roku lub do wyczerpania miejsc.

A zatem serdecznie zapraszamy!