Listopadowe spotkanie wolontariuszy

Listopadowe spotkanie wolontariuszy. Nietypowo, bo w środę, a nie w czwartek, jak to mają w zwyczaju, spotkali się liczną grupą wolontariusze Fundacji FONIS. Na spotkaniu podsumowaliśmy mijający miesiąc pracy wolontaryjnej oraz zaplanowali kolejne działania.

Listopad upłynął pod hasłem „Niepodległość – trudne słowo”, dlatego też w sposób szczególny podziękowaliśmy tym, którzy brali udział w nagraniu teledysku do piosenki „Jedenasty listopada”. Każdy zaangażowany w projekt wolontariusz otrzymał na pamiątkę wydarzenia płytę z nagranym teledyskiem, a także specjalnie przygotowany na tę okazję dyplom.

Następnie przeszliśmy do planowania działań na grudzień. Ten miesiąc z kolei upłynie nam pod hasłem mikołajek, wigilii i sylwestra. Z początkiem miesiąca zajmiemy się organizacją spotkania mikołajkowego dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących oraz ich rodzin, realizując projekt „Mikołajki 2018”. Uczestnicy obejrzą przygotowany przez wolontariuszy spektakl pt. „Magiczne lustro”, a każde dziecko otrzyma prezent od św. Mikołaja. Poza tym mikołajki „pod 4” będą dobrą okazją do spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku oraz wspólnych rozmów i integracji środowiska.

W świąteczny czas wprowadzi nas wspólna wigilia, którą planujemy na piątek 21 grudnia. Wspólnie też planujemy pożegnać rok 2018. Wolontariuszy fundacji i wszystkich sympatyków dobrej zabawy zapraszamy na zabawę sylwestrową 31 grudnia na godz. 20.00 również „pod 4”.

Będzie też praca w ruchomej szopce oraz spotkania edukacyjne.

Grudzień więc zapowiada się pracowicie i rozrywkowo 😉 Liczymy na Wasze zaangażowanie!

Accessibility Toolbar