Łódź i Rawicz – Zrozumieć dziecko z wadą słuchu

Łódź i Rawicz – Zrozumieć dziecko z wadą słuchu. Za nami kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu “Zrozumieć dziecko z wadą słuchu”. Tym razem odwiedziliśmy Łódź oraz Rawicz.

ŁÓDŹ – 31.01-01.02.2020r.

Co to było za spotkanie… Oddział Łódzki Polskiego Związku Głuchych wyraził zgodę, abyśmy mogli w jego siedzibie przeprowadzić cztery szkolenia w ramach projektu PFRON „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu”. Zainteresowanie było tak duże, że po dwóch tygodniach naboru musieliśmy zakończyć zapisy. Nawet lista rezerwowa była pełna. Pomimo dużych sal nie było już miejsc dla zainteresowanych. Łącznie przeszkoliliśmy ponad 60 osób (4 panele warsztatowe). Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy odbiorców (specjalistów, nauczycieli i opiekunów dzieci z wadami słuchu). Warsztaty zaś odbyły się w czterech panelach szkoleniowych (specjaliści stanowili dwie grupy). Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Dunaj z Łódzkiego Oddziału PZG, która była naszym „opiekunem” ze strony gospodarzy.

RAWICZ – 15.02.2020r.

Podczas szkolenia w Rawiczu, które zostało przeprowadzone w ramach projektu „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” spotkaliśmy się z wyjątkowo serdecznym przyjęciem. Życzliwą dłoń otrzymaliśmy od Przedszkola nr 5 „Pod grzybkiem” (przy ul. Sarnowskiej 9A). Za pomoc w przygotowaniach dziękujemy zarówno pani Dyrektor jak i pracownikom placówki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w organizację oraz zainteresowanie tematyką dzieci z problemami ze słuchem mogliśmy przeszkolić 32 osoby. W szkoleniu uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Rawicza i okolicznych miejscowości. Pomimo odległości i trudności komunikacyjnych na szkolenie przyjechała też grupa specjalistów z Bolesławca.

Bardzo nas cieszy, że zainteresowanie projektem jest coraz większe. Zarówno specjaliści jak i nauczyciele chętnie korzystają z bogatego doświadczenia zawodowego naszych prowadzących. Dzięki temu poszerzają swoją wiedzę o tym, na czym polega zaburzenie słuchu i jak pracować z dziećmi z wadą słuchu.

W najbliższy piątek i sobotę zapraszamy na kolejne szkolenie do Gdańska do pomorskiego Oddziału PZG.

Projekt realizuje Fundacja FONIS i Dolnośląskie Centrum Medyczne PZG. Współfinansuje go zaś Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


Fundacja FONIS ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby przekazać nam 1% podatku prosimy wpisać nr KRS: 0000543679.