Lwowski półmetek

Lwowski półmetek. Dopiero co startowaliśmy z Wrocławia, a za nami już połowa wycieczki przygotowanej przez Fundację FONIS.

Ponad czterdziestoosobowa grupa niesłyszących i słabosłyszących uczestniczy w wycieczce na Ukrainę. Polskę wprawdzie opuszczaliśmy w strugach deszczu, ale po przyjeździe do Lwowa się wypogodziło. Po blisko dwunastogodzinnej podróży wskazany był relaks, więc w poniedziałek pojechaliśmy na wypoczynek do strefy SPA. I to nie w byle jakim miejscu, a w słynnym ukraińskim uzdrowisku w Truskawcu.

Wtorek upłynął nam na zwiedzaniu najważniejszych zabytków Lwowa. Barwnie opowiadała o nich niesłysząca przewodniczka – p. Olga. A ponieważ polski i ukraiński migowy różnią się między sobą nieodzowną była pomoc p. Wity, pełniącej rolę tłumacza. Podobnie było dziś, gdy zwiedzaliśmy Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich i Lwowską Szkołę dla Niesłyszących.

Radosnym zwieńczeniem dzisiejszego dnia było wieczorne ognisko, w którym oprócz naszej grupy uczestniczyli również przedstawiciele Głuchych ze Lwowa.