Mądrze i zdrowo – warsztaty dietetyczne

Mądrze i zdrowo było dziś na warsztatach dietetycznych, które odbyły się w Klubie Seniora “Integracja” działającym przy naszej fundacji. Mimo lęku związanego z epidemią koronawirusa aż 17 osób przybyło na spotkanie. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników, zadbaliśmy o maseczki, dezynfekcję rąk oraz zachowanie odległości. Zwykle spotkanie z dietetykiem w naszym klubie seniora kończyło się degustacją zdrowej żywności. Tym razem, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem, nie było wspólnej konsumpcji. Natomiast każdy z uczestników otrzymał pakiet dietetyczny, który mógł zabrać ze sobą do domu. W pakiecie tym seniorzy znaleźli zdrowe koktajle, owoce, wodę i suszone śliwki.

Tematem przewodnim spotkania były choroby dietozależne. Jedną z najczęściej występujących wśród seniorów chorób tego typu jest cukrzyca typu II. Seniorzy dowiedzieli się, czym ta choroba jest spowodowana, jak się objawia, a także poznali powikłania, jakie mogą jej towarzyszyć.

W myśl zasady “Lepiej zapobiegać niż leczyć” seniorzy otrzymali sporą garść zaleceń dietetycznych. Stosując się do nich, uchronią się przed cukrzycą typu II. Prowadząca warsztaty pani Renata wskazała również na właściwy sposób odżywiania się osób ze zdiagnozowaną już chorobą cukrzycową. Uczuliła uczestników spotkania, aby spożywali produkty z właściwym indeksem glikemicznym.

Wszystkie warsztaty dla seniorów odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Mądrze i zdrowo - warsztaty dietetyczne

Accessibility Toolbar