Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy

Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy z Fundacji FONIS odbyła się w dniach od 30 kwietnia do 2 maja 2024 roku. Uczestniczyło w niej 30 osób zaangażowanych w działania naszej Fundacji. Byli to zarówno niesłyszący i słabosłyszący, a także słyszący wolontariusze zamieszkujący 6 powiatów Dolnego Śląska. Na miejscu dołączyli do nas przedstawiciele dwóch innych organizacji. Byli to członkowie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Niesłyszących oraz Koła PCK osób niesłyszących i słabosłyszących z Bielska-Białej.

Wydarzenie rozpoczęło się we wtorkowy wieczór od wspólnej kolacji, po której był czas na zawiązanie wspólnoty. Służyła temu gra w planszówki oraz przestrzeń spotkania i rozmowy. Następnego dnia o świcie do naszej trzydziestki dołączyło 20 osób z zaprzyjaźnionych organizacji. Dzięki temu, zgodnie z planem, odbyła się konferencja służąca promocji wolontariatu oraz wymiany doświadczeń w działaniach wolontaryjnych na rzecz środowiska świata ciszy. Oprócz prelekcji przedstawicieli poszczególnych organizacji była też okazja, by zgłębić temat przy kawie i herbacie podczas tak zwanych rozmów kuluarowych. I tak minęło nam środowe przedpołudnie. Po wspólnym obiedzie wyruszyliśmy na zwiedzanie Bielska-Białej. Największą radość sprawiły rzeźby postaci bajkowych: Bolka i Lolka, Reksia, Baltazara Gąbki i innych. Wszak to właśnie w tym mieście przed laty znajdowało się Studio Filmów Rysunkowych. Dzień zakończyliśmy wieczorem integracyjnym przy grillu.

Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy zakończyła się wyprawą górską. Dla jednych celem było schronisko PTTK Klimczok. Inni zaś udali się dalej, by przez Błatnią dojść do Wapienicy, czyli zachodniej dzielnicy Bielska-Białej.

I chociaż program był dość intensywny i nie brakowało atrakcji, udało nam się również nagrać materiał filmowy, który posłuży do przygotowania spotu promującego ideę wolontariatu osób niesłyszących. Wkrótce opublikujemy go na naszej stronie. A teraz zapraszamy na krótką relację fotograficzną.

Majowka nieslyszacego aktywnego wolontariusza 1 - Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy Majowka nieslyszacego aktywnego wolontariusza 5 - Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy Majowka nieslyszacego aktywnego wolontariusza 4 - Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy Majowka nieslyszacego aktywnego wolontariusza 3 - Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy Majowka nieslyszacego aktywnego wolontariusza 2 - Majówka aktywnych niesłyszących wolontariuszy

Wydarzenie „Aktywny niesłyszący wolontariusz” odbyło się w ramach realizowanego przez Fundację FONIS zadania publicznego przy udziale środków budżetu Województwa Dolnośląskiego (www.umwd.pl).

Accessibility Toolbar