Majówka u podnóża Ślęży

Fundacja FONIS we współpracy z Duszpasterstwem Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowało majówkę, w której uczestniczyło ponad 20 osób. W sobotę 21 maja grupa pod kierunkiem ks. Tomasza Filinowicza wyruszyła do nieodległej Sobótki. Tam przywitał nas kustosz sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji – ks. Edward Jurek, który przybliżył nam historię kościoła i jego dwóch patronek.

majowka niewidomych 2016a 300x225 - Majówka u podnóża Ślęży

majowka niewidomych 2016b 300x225 - Majówka u podnóża Ślęży
Po części dla ducha, było coś dla ciała. W pobliskich Będkowicach zatrzymaliśmy się na biesiadę. Zanim jednak zabraliśmy się za kiełbaski, zwiedziliśmy rezerwat przedstawiający fragment grodu zamieszkiwanego przez plemię Ślężan przed ponad tysiącem lat. Część biesiadna składała się z dwóch części – gastronomicznej i muzycznej. I o ile w pierwszej każdy sam musiał zadbać o siebie (a przewodnicy o siebie i o niewidomych, dla których piekli kiełbaski na ognisku), o tyle druga część zjednoczyła nas przy jednej gitarze. Wesoły i głośny śpiew niósł się po lesie…
W drodze powrotnej dosłownie “zahaczyliśmy” o Sulistrowiczki, w których chętni odwiedzili drewniany kościółek Matki Bożej Dobrej Rady oraz źródło św. Andrzeja Świerada.

Accessibility Toolbar