Majowy spacer seniorów

Majowy spacer seniorów. W jedno z ostatnich majowych popołudni niesłyszący i słabosłyszący członkowie Klubu Seniora „Integracja” wybrali się na spacer do Ogrodu Botanicznego. Coroczna wizyta we wrocławskim Ogrodzie staje się już powoli naszą tradycją. Od kilku lat zaglądamy tam właśnie wiosną, gdyż o tej porze roku Ogród jest najpiękniejszy. Na spacer wybrało się  tym razem 14 osób. Społeczność niesłyszących i słabosłyszących seniorów lubi razem spędzać czas na świeżym powietrzu. To również dobra okazja do rozmów i integrowania się grupy.

We Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym seniorzy  mogli wreszcie nacieszyć się  wiosną. O tej porze jest tu bardzo kolorowo. Kwitną rododendrony, azalie, bzy, tulipany. Na kwitnienie gotowe są również dorodne piwonie. Uczestnicy mogli nacieszyć swoje oczy nie tylko różnymi kolorami kwiatów i roślin, ale także przepiękną zielenią. Podziwialiśmy też fontanny, a z drewnianego mostka piękne widoki kompozycji roślinnych.

Oczywiście niepowtarzalny klimat spaceru uchwyciła w swoim obiektywie Alicja Zawada. Zrobiła nam przepiękne zdjęcia. Wszyscy zaś cieszyli się i przepiękną wiosenną przyrodą, i swoim towarzystwem. A spacer zwieńczyła wspólna kawa i herbata „pod 4”.

W czerwcu zaprosimy naszych drogich seniorów również na spacer, ale tym razem nieco dłuższy. Pod koniec następnego miesiąca zwiedzimy bowiem stawy milickie. Szczegóły wkrótce!

Majowy spacer seniorow 1 1 - Majowy spacer seniorów Majowy spacer seniorow 3 - Majowy spacer seniorów Majowy spacer seniorow 2 - Majowy spacer seniorów

Majowy spacer seniorów to wyjście, które odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2024 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Majowy spacer seniorów

Accessibility Toolbar