Makrama czyli artystyczne wyplatanki

Makrama czyli artystyczne wyplatanki to kolejne warsztaty, w których uczestniczyli członkowie klubu seniora “Integracja”. W czwartkowe wczesne popołudnie trzynastoosobowa grupa wyruszyła do zaprzyjaźnionej z Fundacją FONIS Pracowni Ceramiki w Domaszczynie. W grupie tej znalazły się zarówno osoby, które już wcześniej odwiedzały uczestniczyły w różnych warsztatach w Domaszczynie, jak też osoby, które gościły tam po raz pierwszy.

Tym razem w ramach warsztatów rękodzieła seniorzy uczyli się wyplatać ze sznurka. Technika zwana makramą pozwala tworzyć przeróżne dzieła sztuki. Nasi niesłyszący i słabosłyszący seniorzy pracowali dziś nad przygotowaniem makramowego lampionu. W tym celu każdy otrzymał słoik, który następnie oplatał sznurkiem. Pod czujnym okiem pani Marty Lejman-Trzcińskiej – arteterapeutki i ceramiczki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu uczestnicy tworzyli wyplatanki. Ponieważ okazało się, że zdolności manualne poszczególnych osób są zróżnicowane, dlatego też część seniorów wyplatała trudniejsze wzory, a część łatwiejsze. W dodatku ci zdolniejsi pomagali tym, którzy radzili sobie słabiej. Wszyscy jednak mieli z zajęć wielką frajdę. Tradycyjnie bowiem warsztaty były nie tylko okazją do tworzenia rękodzieła, ale również do spotkania się ze sobą i wspólnych rozmów.

Makrama czyli artystyczne wyplatanki - Makrama czyli artystyczne wyplatanki Makrama czyli artystyczne wyplatanki3 - Makrama czyli artystyczne wyplatanki Makrama czyli artystyczne wyplatanki1 - Makrama czyli artystyczne wyplatanki

Makrama czyli artystyczne wyplatanki to warsztaty, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Makrama czyli artystyczne wyplatanki

Accessibility Toolbar