Manufaktura „pod 4”

Manufaktura „pod 4”. Ostatni wieczór lutego był w Fundacji FONIS bardzo pracowity. Grupa kilkunastu śmiałków 😉 postanowiła sprawdzić swoje zdolności manualne. Efektem miały być własnoręcznie wykonane kolorowe jajka wielkanocne. I jak mówiła prowadząca zajęcia Edyta Żmuda – jak na pierwszy raz poszło nam całkiem dobrze 🙂.

Ale od początku… Inicjatorką spotkania była nasza wolontariuszka Edyta. Jej propozycja zorganizowania warsztatów wielkanocnych spotkała się z zainteresowaniem wśród niesłyszących i słabosłyszących. Zarezerwowaliśmy więc w kalendarzu spotkań dwa wieczory (dziś był pierwszy) i zaprosili do działania. Każdy uczestnik otrzymał styropianowe jajo, mnóstwo kolorowych wstążek i tyleż samo szpilek. Po krótkiej instrukcji, jak wykonać kolorowe rękodzieło, zabraliśmy się do pracy. Ci odważniejsi manualnie postawili na różnobarwność, ci mniej odważni na jednobarwność swoich arcydzieł. Praca rzeczywiście wymagała skupienia i precyzji, co dla tych mniej cierpliwych było nie lada wyzwaniem. Ale wszyscy uczestnicy podołali temu wyzwaniu. Pod koniec spotkania było już widać efekty naszej pracy. Niektórzy nawet skończyli swoje pierwsze arcydzieła.

Manufaktura „pod 4” zaprasza ponownie na spotkanie warsztatowe w gościnne progi Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4. Tym razem spotkamy się w czwartkowy wieczór 14 marca 2024 roku. Uczestnikami mogą być zarówno ci, którzy dziś próbowali swoich sił w rękodziele, ale także zapraszamy nowe osoby. Bo ponad wszystko to dobry czas na bycie razem w sympatycznej atmosferze!

Manufaktura „pod 4 - Manufaktura „pod 4” Manufaktura „pod 4 2 - Manufaktura „pod 4” Manufaktura „pod 4 1 - Manufaktura „pod 4”

Manufaktura „pod 4 3 - Manufaktura „pod 4”

Accessibility Toolbar