Marcowe propozycje dla seniorów

Marcowe propozycje dla seniorów. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Jak pokazuje doświadczenie minionego roku, koronawirus wywołuje wiele skutków. Oprócz tych typowych, związanych z dolegliwościami somatycznymi, występują również te związane z ludzką psychiką. Depresja jest jedną z nich, zaś jedną z jej przyczyn jest brak kontaktów i izolacja społeczna.

W związku z tym, mimo trwającej epidemii i obostrzeń w życiu społeczno-kulturalnym, postanowiliśmy zaproponować zajęcia w Klubie Seniora “Integracja”. Czynimy to nieśmiało, ale z nadzieją, że przyniosą one dobre owoce i pozwolą seniorom przełamać trudną codzienność covidową. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, aby zajęcia odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i były bezpieczne dla uczestników. Dlatego niezbędne będzie zakrycie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

Marcowe propozycje dla seniorów przygotowane przez Fundację FONIS to: dwa zajęcia warsztatowe oraz jedno wyjście rekreacyjno-kulturalne. W ramach zajęć warsztatowych zaprosimy naszych Seniorów do zaprzyjaźnionej już z nami Pracowni Ceramicznej w Domaszczynie. Tym razem jednak odbędą się tam warsztaty filcowania. Półtoragodzinne zajęcia odbędą się 5 marca (część I) i 12 marca (część II) w godzinach od 11.30 do 13.00. I tak jak zawsze uczestnikom zapewnimy transport na warsztaty.

Drugą zaś propozycją na marzec jest spacer z kijkami (nordic walking). Nasi Seniorzy znają już tę formę rekreacji. Mamy więc nadzieję, że i tym razem chętnie z niej skorzystają. Tym bardziej, że będzie to czas spędzony na świeżym powietrzu. O szczegółach wyjścia poinformujemy wkrótce.

Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o zapisanie się u pani Elżbiety Gorgoń, która prowadzi nasz klub seniora (tel. 502 765 302).

Zajęcia odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Marcowe propozycje dla seniorów

Accessibility Toolbar