Męka Pańska w języku migowym

Męka Pańska w języku migowym. Zapraszamy do obejrzenia nagrania, w którym przedstawiamy Mękę Pańską w relacji świętego Marka. Film przygotowaliśmy we współpracy z Duszpasterstwem Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

Inspiracją do podjęcia takiego działania była trwająca epidemia koronawirusa. Ponieważ wiele inicjatyw przeniosło się do świata wirtualnego, także wiele inicjatyw duszpasterskich dzieje się za pośrednictwem internetu. Po ponad roku trwania stanu epidemii nikogo już chyba nie dziwi Msza Święta online. Odpowiadając więc na potrzeby środowiska i potrzeby czasów postanowiliśmy przygotować nagranie filmowe na Niedzielę Palmową. Zgodnie z kalendarzem kościelnym w tym roku w kościołach czytany jest opis Męki Pańskiej w relacji świętego Marka. Postanowiliśmy więc ten fragment Ewangelii przedstawić w języku migowym.

Wprawdzie prace nagraniowe trwały zaledwie cztery dni, to jednak przygotowanie całości zajęło nam blisko miesiąc. W przedsięwzięciu uczestniczyło około 20 osób i były to przede wszystkim osoby niesłyszące i słabosłyszące. Wszyscy nasi bohaterowie mogli przyodziać się w profesjonalne stroje z początków naszej ery. Było to możliwe dzięki Misterium Męki Pańskiej z poznańskiej Cytadeli, któremu dziękujemy za życzliwe wsparcie.

Film “Męka Pańska w języku migowym” został nagrany bez dźwięku, gdyż jest adresowany przede wszystkim do niesłyszących. Podczas montażu dograliśmy jednak lektora oraz zaopatrzyli film w napisy, dzięki czemu jest on dostępny dla każdego odbiorcy.

Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Accessibility Toolbar