Mickiewicz. Transmisja

“Mickiewicz. Transmisja” to projekt, który realizuje Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Fundacja FONIS zaś jest jego partnerem. W ramach projektu powstał spektakl zatytułowany “Zosia” w reżyserii Marty Streker. Na premierę spektaklu zapraszamy 12 grudnia 2020 roku o godzinie 17 do… internetu. Będzie to bowiem premiera online. No i oczywiście dostępna dla niesłyszących dzięki tłumaczeniu wydarzenia na Polski Język Migowy.

Inspiracją do spektaklu była postać Zosi, która występuje zarówno w Mickiewiczowskich „Dziadach”, jak i „Panu Tadeuszu”. Twórczynie stawiają pytanie, jaka jest, czy jaka mogłaby być współczesna Zosia – nastolatka, dziewczyna u progu dorosłości. Spektakl zostanie przetłumaczony na polski język migowy.

Jak mówi reżyserka spektaklu “ZOSIA to poetycka opowieść o trzech nastoletnich marzycielkach, które nie czują się dobrze w swojej codzienności i śnią o lepszym jutrze. Pierwsza pragnie uciec od ciotki i zasadzić swój wymarzony ogród; druga uratować miasto, w które z dnia na dzień zaczynają obrastać chwasty; trzecia pragnie uwolnić swój głos i ponownie spotkać się twarzą w twarz z innymi ludźmi.”

Celem projektu „Mickiewicz. Transmisja” było między innymi stworzenie spektaklu, który pomoże młodzieży zrozumieć kontekst twórczości Adama Mickiewicza przedstawiony w autorskiej interpretacji, przy pomocy współczesnego języka.

Projekt przygotowywany został w przestrzeni ekspozycji przez pracowników muzeum we współpracy z profesjonalnymi reżyserami teatralnymi i aktorami. Aktywny, autorski udział w przedstawieniu wzięła osoba niesłysząca, którą mogliśmy poznać podczas tegorocznych półkolonii “Lato w mieście”.

A zatem serdecznie zapraszamy!

Mickiewicz. Transmisja. Zosia - Mickiewicz. Transmisja

Accessibility Toolbar