Międzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie

Międzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie. Dziś odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Niepowtarzalnych Spotkań”, w którym uczestniczyła chyba rekordowa liczba uczestników. Ponad 40 osób w różnym wieku przybyło przed południem do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4 we Wrocławiu. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród uczestników spotkania dość liczną reprezentację miała grupa niesłyszących z Ukrainy. To przede wszystkim uchodźcy, którzy w związku z trwającą wojną uciekli ze swojego kraju i znaleźli schronienie we Wrocławiu.

Spotkanie rozpoczęło się od części nieoficjalnej, czyli od spotkania przy kawie, herbacie i ciastku. Była to także okazja do poznania się z tymi, którzy po raz pierwszy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Chwilę później odpowiedzialna za organizację spotkania Alicja Zawada oficjalnie przywitała wszystkich zebranych. Na wstępie zauważyła, że to kolejne Międzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie, gdyż na ostatnim gościliśmy Turków, Włochów i Chorwatów.

W pierwszej części wystąpili nasi Goście z Ukrainy, którzy opowiedzieli o swoim kraju. Przybliżyli zarówno tematykę związaną z zabytkami Lwowa, jak i z edukacją niesłyszących. Mówili również o trudnych doświadczeniach czasu wojny i ucieczce do Polski. Następnie, po chwili przerwy, Alicja zaprosiła uczestników do zabawy “Kocham Cię, Polsko”. Jak zawsze współzawodnictwo wywołało sporo emocji.

Oficjalnie spotkanie zakończyliśmy o godzinie 16. Oficjalnie, bo okazało się, że uczestnikom nie spieszno było do domu. Wielu z nich zostało, by wspólnie spędzić czas i nacieszyć się sobą.

Miedzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie4 - Międzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie Miedzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie3 - Międzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie Miedzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie - Międzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie Miedzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie1 - Międzynarodowe Niepowtarzalne Spotkanie

Accessibility Toolbar