Migające dzieci w SP 108

Migające dzieci w SP 108. Szkoła Podstawowa nr 108 im. Juliana Tuwima we Wrocławiu to kolejna placówka edukacyjna, która zaprosiła Fundację FONIS w swoje progi. W piątkowe przedpołudnie czworo wolontariuszy naszej Fundacji udało się na spotkanie do uczniów klas II, aby przybliżyć im świat ciszy. Okazało się, że dla wielu z nich nie jest to świat zupełnie obcy. Niektórzy – ku zaskoczeniu prowadzących – znali alfabet migowy i kilka znaków języka migowego. W jednej z klas bowiem uczy się dziewczynka, która ma niesłyszących rodziców i chłopiec, który ma głuchego wujka.

Zajęcia rozpoczął ks. Tomasz, który zaprosił wybranych uczniów (tych odważnych:) do zabawy. Miała ona na celu doprowadzić uczestników warsztatów do przekonania, że słuch jest ważnym elementem codziennego życia. Następnie dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem ludzkiego słuchu, a także z urządzeniami, które wspierają słuch. Mogły dowiedzieć się jak wygląda aparat słuchowy oraz co to jest implant ślimakowy. W drugiej części spotkania dzieci uczyły się alfabetu polskiego języka migowego. Pomagała im w tym wolontariuszka naszej Fundacji – Bożena. Kolejny raz przekonaliśmy się, że najmłodszym przyswajanie wiedzy przychodzi dość łatwo, bo po chwili każdy z uczniów zamigał swoje imię. Zwieńczeniem spotkania była nauka znaków języka migowego. Tu z pomocą przyszedł Arkadiusz. Zaprezentował dzieciom jak się “po migowemu” pokazuje różne zwierzątka. Na zakończenie każdy z uczestników warsztatów otrzymał ulotkę z alfabetem migowym.

Migajace dzieci w SP 108 3 - Migające dzieci w SP 108

Migajace dzieci w SP 108 1 - Migające dzieci w SP 108 Migajace dzieci w SP 108 2 - Migające dzieci w SP 108Przypominamy, że działalność naszej Fundacji (także ta edukacyjna) możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców. Możecie nam pomóc przekazując 1,5% podatku podczas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS to 0000543679.

Accessibility Toolbar