Migające dzieci z SP 47

Migające dzieci z SP 47. W środowy poranek 22 maja 2024 roku przedstawiciele naszej Fundacji wyruszyli na wrocławskie Krzyki. Tam bowiem znajduje się Szkoła Podstawowa nr 47, która zaprosiła nas do poprowadzenia warsztatów dla swoich uczniów.

Warsztaty odbyły się w dwóch turach. Najpierw spotkaliśmy się z dziećmi z klasy Ib, a następnie z klasy Ic. Ku zaskoczeniu prowadzących zajęcia, czyli Alicji Zawady i ks. Tomasza Filinowicza, okazało się, że uczniowie mają już sporą wiedzę. Wielu z nich znało niektóre litery alfabetu, niektórzy pokazywali poznane już wcześniej znaki języka migowego.

Część warsztatową rozpoczął ks. Tomasz. Najpierw zaprosił dzieci do zabawy, która miała na celu uświadomić uczestnikom, jak ważny jest zmysł słuchu. Wybrani uczniowie mieli za zadanie odgadnąć jaki to przedmiot tylko na podstawie dźwięku, jaki on wydaje. Okazało się, że nie zawsze było to takie proste. Następnie w ruch poszedł rollup z alfabetem polskiego języka migowego. Wraz z nim w ruch poszły dłonie pierwszaków, którzy tak składali palce, by pokazać poszczególne litery.

Zwieńczeniem naszego spotkania był mini test. Każde chętne dziecko mogło przeliterować swoje imię, tak by Alicja mogła je odczytać. Niektórym udało się zrobić to bezbłędnie. Inni potrzebowali, by im troszkę pomóc. Tak zakończyliśmy pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie. Za dwa tygodnie bowiem zaplanowaliśmy kolejną lekcję.

Migajace dzieci z SP 47 - Migające dzieci z SP 47 Migajace dzieci z SP 47 2 - Migające dzieci z SP 47 Migajace dzieci z SP 47 1 - Migające dzieci z SP 47

Accessibility Toolbar