Migające dzieci

Migające dzieci to książka wydana przez Centrum Polskiego Języka Migowego. Fundacja FONIS objęła tę publikację swoim patronatem. Poniżej prezentujemy pierwszą z serii książek popularyzujących naukę polskiego języka migowego wśród najmłodszych.

Migające dzieci. Tak – dzieci, które migają. Istnieje niezbity dowód na to, że dzieci, które znają język migowy są geniuszami jak Mozart lub Einstein. W trakcie migania mózg pracuje na pełnych obrotach, ponieważ zaangażowane są w to obie półkule. Każde dziecko w tej książce znajdzie interesujące słowa migowe, między innymi nazwy zwierząt czy emocji.

Książka dedykowana jest dzieciom uczęszczającym do starszych grup przedszkolnych oraz uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej. Obejmuje dziesięć bloków tematycznych, przedstawiających zagadnienia bliskie dzieciom. Znajdziecie więc w niej słownictwo związane z zabawkami, kolorami, zwierzętami, elementami pogody czy emocjami.

Każde dziecko w tej książce znajdzie interesujące słowa migowe, między innymi nazwy zwierząt czy emocji. Oprócz kolorowych ilustracji słów migowych z ich znaczeniami i z różnymi ćwiczeniami, dostępne są również filmiki, które można korzystać poprzez zeskanowanie kodów QR. Książka zawiera: 118 stron, 10 tematów, 116 słów migowych, 53 ćwiczenia i kody QR.

Książka dostępna jest w sprzedaży internetowej. Aby ją kupić zajrzyjcie na stronę sklepu Centrum Polskiego Języka Migowego (www.sklep.centrumpjm.pl/www.centrumpjm.pl/migajace-dzieci).

 

Accessibility Toolbar