Migali ze Skautami Europy

Migali ze Skautami Europy. W sobotnie przedpołudnie wolontariusze Fundacji FONIS wyruszyli do Kotowic. Tam bowiem od piątku trwa obóz dla wilczków z 6 Szczepu Wrocławskiego Skautów Europy, które chciały się uczyć języka migowego.

Wilczki to gałąź Federacji Skautingu Europejskiego, która gromadzi dziewczęta (lub chłopców) w wieku od 8 do 12 lat. Jej metodyka oparta jest o “Księgę Dżungli” Ryduarda Kiplinga, zaś głównym motywem jest hasło “Ja i inni”. Praca formacyjna ma na celu ukierunkowanie dzieci na Pana Boga poprzez zabawę.

I właśnie do takiej gromady wilczków wyruszyliśmy w sobotni poranek, aby przybliżyć świat ciszy. Była więc zabawa w głuchy telefon, nauka alfabetu migowego oraz nauka różnych słów w języku migowym. Był również czas na poznanie elementów Kultury Głuchych i uzyskania odpowiedzi na pytania, które zrodziły się podczas spotkania z osobami niesłyszącymi. Dziewczęta pytały więc o aparaty słuchowe, implanty ślimakowe, a także o funkcjonowanie osób z wadą słuchu w codziennym życiu.

Ostatnim elementem sobotniego spotkania, na którym nasi wolontariusze migali ze Skautami Europy była zabawa. Młodzi harcerze zostali podzieleni na dwie grupy, by następnie przekazać sobie nawzajem treść bez używania słów. Potrzebny był więc nie tylko język migowy, ale przede wszystkim kreatywność i pomysłowość. A tej nie zabrakło uczestnikom spotkania.

Serdecznie dziękujemy wilczkom za miłe spotkanie. Akeli, czyli pani Agnieszce, dziękujemy za natomiast za zaproszenie.

Migali ze skautami europy - Migali ze Skautami Europy Migali ze skautami europy1 - Migali ze Skautami Europy Migali ze skautami europy2 - Migali ze Skautami Europy Migali ze skautami europy3 - Migali ze Skautami Europy