Migamy na Kuźnikach

Migamy na Kuźnikach. W ostatni piątek wolontariusz Fundacji FONIS – Arkadiusz Bazak odwiedził jedną z wrocławskich szkół. Tym razem była to Szkoła Podstawowa nr 37 przy ul. Sarbinowskiej na osiedlu Kuźniki.

Celem wizyty było przybliżenie uczniom klas piątych świata ciszy. Uczniowie mogli poznać sposób komunikowania się osób niesłyszących między sobą i z osobami słyszącymi. Dowiedzieli się także, jakie są zasady savoir-vivre w kontakcie z osobą niesłyszącą. Nauka podstawowych znaków języka migowego sprawiła dużo radości. Dzieci dopytywały o to, jak w języku migowym pokazuje się różne słowa. Największym jednak odkryciem był fakt, że osoby, które nie słyszą, potrafią mówić.

Spotkanie miało charakter nie tylko edukacyjny, ale również integracyjny. Zaproszeni zostaliśmy bowiem dlatego, że do szkoły uczęszczają uczniowie niesłyszący. Mamy więc nadzieję, że spotkanie pozytywnie wpłynie na relacje słyszących i niesłyszących uczniów tej szkoły. Szkoła jest najlepszym miejscem do krzewienia postawy wrażliwości i otwartości na osoby z różnymi niepełnosprawnościami.

Migamy na Kuźnikach to kolejne już spotkanie z cyklu działań edukacyjnych prowadzonych przez naszą Fundację. Działania te mają na celu niwelowanie barier komunikacyjnych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z wadą słuchu. Przypomnijmy, że wcześniej podobne zajęcia prowadziliśmy w różnych wrocławskich placówkach oświatowych. Odwiedziliśmy także między innymi Pieszyce, Ostrów Wielkopolski oraz Legnicę. Do zobaczenia w kolejnych miastach:)

Accessibility Toolbar