MIGiem Bałtyckie

MIGiem Bałtyckie. Wolontariusz Fundacji FONIS – Arkadiusz Sławski, który przed dwoma laty samotnie pojechał rowerem z Wrocławia nad Morze Bałtyckie (zobacz wpis MIGiem nad morze – cel osiągnięty) w tym roku zaplanował dwie rowerowe eskapady. Do udziału w obu zaprasza osoby pełnoletnie lubiące jeździć na dwóch kółkach. Poniżej garść szczegółów.

Pierwsza to wyprawa MIGiem Bałtyckie. Od 11 do 16 sierpnia 2023 roku uczestnicy pokonają dystans około 550 km (średnia dzienna to około 90 km). Start zaplanowano na godzinę 9 w Świnoujściu, zaś metę 5 dni później w godzinach popołudniowych na Helu. Noclegi wzdłuż trasy pod namiotami. Dlatego chętni do udziału w wydarzeniu powinni zabrać ze sobą namiot, karimatę i śpiwór. Wyżywienie we własnym zakresie.

Migiem Baltyckie1 - MIGiem Bałtyckie

Drugą propozycją jest wyprawa rowerowa do Częstochowy. Ta będzie znacznie krótsza, bo będzie miała mniej niż 200 km. Chętni wystartują z Wrocławskiego Ostrowa Tumskiego (ulica Katedralna 4) w piątek 8 września o godzinie 7 rano. Pierwszego dnia dotrą do klasztoru franciszkanów w Borkach Wielkich, by tam się przenocować (trzeba zabrać ze sobą śpiwór i karimatę). Drugiego dnia około godziny 10:30 dojadą do Częstochowy, by uczestniczyć w jubileuszowej 40-stej Pielgrzymce Głuchych na Jasną Górę. Tutaj – podobnie jak w sierpniowej wyprawie – obowiązuje wyżywienie we własnym zakresie.

Chętnych od udziału w poszczególnych wydarzeniach zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Arkadiuszem Sławskim.

Accessibility Toolbar