Mikołajki 2020 – finał!

Mikołajki 2020 – finał! Przed miesiącem pojawił się na naszej stronie internetowej pierwszy wpis o „Mikołajkach 2020” w Fundacji FONIS. To było zaproszenie wszystkich dzieci z dolnośląskiego świata ciszy do udziału w tym wydarzeniu. Kilka dni temu natomiast informowaliśmy Was, jak przebiegają przygotowania do naszego spotkania. Natomiast wczoraj, w niedzielę 6 grudnia, odbył się szczęśliwy finał „Mikołajek 2020” z Fundacją FONIS.

Od kilku już lat organizujemy dla dzieci ze środowiska osób niesłyszących i słabosłyszących spotkanie ze Świętym Mikołajem. W tym roku, kiedy przez epidemię COVID-19 świat stanął na głowie, przez chwilę wydarzenie to stało pod znakiem zapytania. Ale na szczęście znaleźliśmy rozwiązanie, by móc podarować dzieciom nieco radości w dniu św. Mikołaja. Trochę pokombinowaliśmy i udało się! 81 dzieci z całego Dolnego Śląska otrzymało wspaniałe paczki mikołajkowe.

Aby to było możliwe, z pomocą przyszli nasi wolontariusze. 20-osobowa grupa rozjechała się w niedzielne popołudnie po Wrocławiu i okolicznych miejscowościach, by na czas dostarczyć dzieciom paczki. Każdy miał swój rewir i przesyłki do dostarczenia. Z relacji wynika, że wszyscy dotarli pod wskazane adresy, choć przygód z ich poszukiwaniem nie brakowało 🙂 Do niektórych dzieci mieszkających daleko od Wrocławia paczki wysłaliśmy pocztą. Mamy nadzieję, że i one dotrą pod wskazane adresy. Na fotograficzną relację z dawania radości najmłodszym zapraszamy na nasz profil facebookowy.

W tym roku w paczkach znalazły się gry zręcznościowe dostosowane do wieku dziecka, a także masa słodyczy. Te dzieci lubią najbardziej. Każde dziecko otrzymało też w prezencie wydany przez nas Kalendarz Niesłyszących 2021. Ale na tym nie koniec. Dodatkowym prezentem dla wszystkich dzieci była przygotowana z ich udziałem filmowa wersja baśni „Jaś i Małgosia” w języku migowym. Pisaliśmy o tym w ostatnim poście. Zapraszamy do obejrzenia!

 

PODZIĘKOWANIA 🙂

Takie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób i instytucji – naszych przyjaciół i darczyńców! I to właśnie im należą się największe podziękowania. Za wsparcie finansowe dziękujemy Credit Agricole Bank Polska S.A., za wsparcie rzeczowe w postaci przekazania słodyczy – firmie Widex. Z wdzięcznością zapewniamy, że zajmujecie szczególne miejsce wśród przyjaciół i darczyńców Fundacji FONIS. Nie możemy zapomnieć o osobistym zaangażowaniu w organizację wydarzenia naszych wolontariuszy. Jest ich całkiem spora grupa. Dziękujemy więc: Marii, Adrianowi, Magdalenie, Dominice, Renacie, Maciejowi, Małgorzacie, s. Bonicie, s. Katarzynie, Marioli, Agnieszce, Arkadiuszowi, Mateuszowi, Rafałowi, Przemysławowi, Michałowi, Monice, Katarzynie, Edycie, Alicji, Izabeli, Agnieszce, Katarzynie, kl. Wojciechowi, no i oczywiście ks. Tomaszowi, który „trzyma w ryzach” całą naszą ekipę wolontariuszy 🙂 Dziękując sobie nawzajem za tegoroczne mikołajki, już myślimy o następnych. A zatem do zobaczenia!

Accessibility Toolbar