Mikołajki 2020 – zaproszenie

Mikołajki 2020 – zaproszenie. Do 6 grudnia pozostał już tylko miesiąc. Dlatego ruszamy z przygotowaniami do tegorocznych Mikołajek. Mimo, że w Polsce trwa epidemia i wiele wydarzeń jest odwołanych, postanowiliśmy, że Mikołajki 2020 z Fundacją FONIS odbędą się zgodnie z planem. Będzie jednak nieco inaczej…

Inaczej, czyli jak?

W tym roku nie będzie wspólnego spotkania ze świętym Mikołajem. Nie będzie też występów artystycznych. Ale będą prezenty:) W niedzielne popołudnie 6 grudnia nasi wolontariusze odwiedzą dzieci mieszkające we Wrocławiu, aby przekazać im mikołajkowe upominki. Natomiast rodzice dzieci spoza Wrocławia mogą odebrać paczki w biurze fundacji lub poprosić nas o przesłanie jej pocztą.

Mimo że tegoroczne Mikołajki będą miały inny przebieg niż te w poprzednich latach, nie rezygnujemy z części artystycznej. Przygotujemy filmową opowieść na podstawie baśni “Jaś i Małgosia” (Jaś i Małgosia – tekst baśni). Aby to uczynić, będziemy potrzebować pomocy dzieci. Otóż każde dziecko, które chce otrzymać prezent, musi przygotować ilustrację do nagrania. Może to być rysunek do bajki “Jaś i Małgosia” wykonany dowolną techniką. Może to także być zdjęcie dziecka przebranego za jakąś postać z tej właśnie baśni. Gotowe prace (rysunki lub zdjęcia) należy przekazać do nas przed 29 listopada. Nagrodzimy trzy najlepsze prace.

Jak można zapisać dziecko na Mikołajki 2020?

Aby zapisać dziecko na Mikołajki, trzeba przesłać pracę plastyczną lub zdjęcie dziecka do Fundacji FONIS. Może to być skan pracy przesłany na adres mailowy: kontakt@fonis.pl. Możecie również przesłać pracę listownie na adres fundacji (ul. Katedralna 4/1, 50-328 Wrocław). Do pracy musicie dołączyć jeszcze następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, adres zamieszkania, wiek dziecka oraz telefon kontaktowy do rodziców.

Dzieci w wieku 0-5 mogą uczestniczyć w Mikołajkach bez przesyłania rysunku i zdjęcia. Zaś dzieci od 6 roku życia muszą wykonać to zadanie.

Kto może uczestniczyć w Mikołajkach?

Zapisać mogą się wyłącznie dzieci z Wrocławia oraz dzieci mieszkające w innych miejscowościach na Dolnym Śląsku. Muszą być niesłyszące, słabosłyszące albo związane ze światem ciszy (mają niesłyszących rodziców lub rodzeństwo).

Poniżej prezentujemy informację o tegorocznych Mikołajkach w języku migowym. Jeśli zaś macie pytania, możecie do nas pisać (kontakt@fonis.pl) lub dzwonić (tel. 690 502 670). Możecie również kontaktować się na komunikatorze messenger z Marią Gasiewicz.

https://www.facebook.com/349736225363766/videos/728858621311840