Mikołajki 2021 coraz bliżej

Mikołajki 2021 coraz bliżej. W związku z tym w Fundacji FONIS przygotowania do tego wydarzenia ruszyły już pełną parą. W piątkowy wieczór 26 listopada spotkała się „pod 4” liczna grupa naszych wolontariuszy, aby zaplanować w każdym szczególe spotkanie mikołajkowe dla dzieci. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 5 grudnia w godzinach od 16.00 do 18.00 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Mogą w nim uczestniczyć dzieci niesłyszące, słabosłyszące i słyszące, które mają niesłyszących rodziców lub rodzeństwo, w wieku od 0 do 15 roku życia. Takich mamy już na liście ponad setkę!

To najliczniejsza od kilku lat w naszej Fundacji grupa dzieciaków, które wyczekują spotkania ze św. Mikołajem. Mamy więc pełne ręce roboty, aby dobrze przygotować się na to wydarzenie. I dziś właśnie podzieliliśmy się obowiązkami. Każdego chętnego do działania wolontariusza obdarowaliśmy jakimś zadaniem do wykonania. Nawet tych, których nie było :). Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak wziąć się do pracy i dobrze wywiązać się z powierzonych nam zadań. Bardzo zależy nam na tym, aby dla naszych dzieci był to szczęśliwy i radosny czas.

Choć Mikołajki 2021 coraz bliżej i wydarzenie to zdominowało listopadowe spotkanie wolontariuszy, nie było ono jedynym tematem naszych rozmów. Zaplanowaliśmy również działania na cały miesiąc grudzień. A wśród nich stałe punkty takie jak pomoc w organizacji zajęć dla Klubu Seniora „Integracja”, tłumaczenie na język migowy mszy św. w Oławie i w Oleśnicy. Pojawiły się też nowe propozycje. Ale o nich wkrótce!

Accessibility Toolbar