Mikołajki 2022 z Fundacją FONIS

Mikołajki 2022 z Fundacją FONIS. Do 6 grudnia 2022 roku pozostało już tylko kilka tygodni. Mikołajki zbliżają się więc wielkimi krokami… A ponieważ spotkanie mikołajkowe wpisane jest na stałe w kalendarz wydarzeń naszej fundacji, dlatego już dziś na nie zapraszamy!

Mikołajki 2022 w Fundacji FONIS odbędą się w niedzielę 4 grudnia 2022 roku w godzinach od 15 do 18. Najpierw na godzinę 15.00 zaprosimy dzieci z rodzicami na Mszę Świętą do kościoła NMP na Piasku (duży kościół). A po Mszy Świętej przejdziemy do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, czyli „pod 4”. To spotkanie podzielimy na dwie części. W pierwszej części dzieci w 4 grupach wiekowych przygotują pod czujnym okiem wolontariuszy Fundacji FONIS prezenty dla św. Mikołaja. Zrobią to w czasie kreatywnych zajęć warsztatowych, które potrwają około godziny. Może to będzie kolorowy łańcuch z papieru, a może lukrowane pierniki albo migana piosenka o Mikołaju. Zobaczymy…

Oczywiście nie może zabraknąć w tym dniu prezentów dla dzieci! Te wręczy naszym milusińskim sam św. Mikołaj. Bo właśnie druga część spotkania mikołajkowego to wizyta św. Mikołaja. Każda grupa dzieci wręczy św. Mikołajowi przygotowany w czasie warsztatów upominek, a w zamian za to On obdaruje każde dziecko wspaniałym prezentem.

Kto może się zapisać i jak to zrobić?

Na Mikołajki 2022 z Fundacją FONIS mogą się zapisać dzieci niesłyszące, słabosłyszące, a także dzieci słyszące związane ze światem ciszy (mają niesłyszących rodziców lub rodzeństwo) w wieku od 0 do 15 roku życia z Dolnego Śląska. Aby zapisać dziecko na Mikołajki 2022 z Fundacją FONIS, trzeba albo wysłać sms na nr tel. 690 502 670, albo napisać maila na adres:  kontakt@fonis.pl. Przy zapisaniu dziecka na spotkanie mikołajkowe KONIECZNIE trzeba podać imię i nazwisko oraz wiek dziecka! Zapisy trwają do niedzieli 27 listopada 2022 roku.

Już dziś zapraszamy wszystkie chętne dzieci!

Na naszym profilu fb znajdziecie zaproszenie w Polskim Języku Migowym.

Accessibility Toolbar