Miseczki, talerzyki, wazony i koty…

Miseczki, talerzyki, wazony i koty to nasze ceramiczne arcydzieła. Wolontariusze Fundacji FONIS – miłośnicy  działań twórczych – spędzili dzisiejszy wieczór w Pracowni Ceramiki w Domaszczynie. Wybraliśmy się tam, aby poznać tajniki, jakie kryje w sobie z pozoru zwyczajna glina. Były to nie tylko zajęcia warsztatowe, ale także czas wspólnych rozmów, no i przede wszystkim relaksu.

W naszych sprawnych rękach glina układała się w fantazyjne kształty. Następnie nadaliśmy im równie fantazyjne kolory. Kolejny etap to wypalanie w piecu w temperaturze 900°C oraz szkliwienie. Dwa ostatnie etapy odbędą się bez naszego udziału, ale już za kilka tygodni dostaniemy do rąk wytworzone przez nas cuda.

Zatem jak oceniamy dzisiejsze zajęcia? Na szóstkę z plusem J. Oto wrażenia uczestników. „Zajęcia w 100% w moim guście. Oprócz tego klimat miejsca sprawił, że chcę lepić miliony miseczek. Nie mogę się też doczekać, kiedy odbiorę moje dwa dzieła”. „Zajęcia były bardzo ciekawe, rozwijające i odkrywcze do tego stopnia, że zapomniałam o pracy i odpoczęłam w dobrym towarzystwie. A do tego profesjonalne prowadzenie i malowniczo położone miejsce. Sama nie wiedziałam, co ulepię, ale czując glinę w dłoniach, czułam, jaki nadać jej kształt”.

I jeszcze inna relacja. „Jak robiłam miseczkę i talerzyk, to czułam spokój, nie myślałam o problemach. Byłam skupiona, ale też oczywiście dobrze się bawiłam. Mam nadzieję, że jeszcze odwiedzę to miejsce”. „Dziś pierwszy raz lepiłam coś z gliny. Było super i bardzo mi się podobało. Poznałam, jak robi się dekoracje gliniane. Miałam z tego dużo radości. Oczywiście nie mogę się doczekać, kiedy moje miseczki będą gotowe. Jestem bardzo ciekawa, jak będą wyglądały i czy nie popękają”.

Radość i satysfakcja uczestników, to najlepsza ocena tych warsztatów. Dlatego dziękujemy serdecznie pani Marcie, która prowadziła warsztaty, jak również pani Julicie, w towarzystwie których spędziliśmy miło dzisiejszy wieczór.

Accessibility Toolbar