Miss & Mister Deaf czyli wybory Miss i Mistera Świata Głuchych

Miss & Mister Deaf International to jeden z dwóch najważniejszych konkursów piękności w świecie ciszy. Drugim konkursem jest Miss & Mister Deaf World and Europe and Asia. Konkurs zazwyczaj odbywa się w lipcu lub sierpniu w miastach na całym świecie: od Las Vegas w USA po Petersburg w Rosji. Celem organizatorów konkursu jest wzmacnianie rozwijających się społeczności niesłyszących kobiet i mężczyzn. Zwycięzcy konkursu przez rok pełnią rolę Ambasadorów Społeczności Głuchych. Podróżują po świecie, aby promować kulturę świata ciszy, a także świadczyć o możliwościach niesłyszących. W 2016 roku Miss Świata Głuchych została Polka, zaś w 2017 roku Misterem Świata Głuchych polski lekkoatletaMiss Mister Deaf - Miss & Mister Deaf czyli wybory Miss i Mistera Świata Głuchych.

 

Kalendarz Niesłyszących 2021 jest kolejnym już kalendarzem wydanym przez naszą fundację. W poprzednich publikowaliśmy kalendarze poświęcone słynnym postaciom związanym ze światem ciszy (rok 2020), pielgrzymkom niesłyszących w Polsce (rok 2019) czy też stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (rok 2018). Tym razem tematem wiodącym są największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy. Na kolejnych stronicach znajdziemy zwięzły opis różnych inicjatyw organizowanych przez niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron świata. Obok wydarzeń o charakterze religijnym znajdziemy również wydarzenia sportowe, kulturalne i związane z  nauką.

W tym roku wydanie kalendarza wsparł bank Credit Agricoole Bank Polska. Mogliśmy także liczyć na wsparcie Fundacji Migawka, Duszpasterstwa Niesłyszących z Wrocławia i osób prywatnych.