Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej

Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn to międzynarodowa impreza sportowa. Spotykają się na niej najlepsi Głusi zawodnicy z całego świata. Rozgrywki odbędą się w Sulejowie w dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2021 roku. Z powodu pandemii koronawirusa imprezę przeniesiono z sierpnia 2020 roku. Mecze rozgrywa się na boiskach przy szkole podstawowej – zawsze na otwartej przestrzeni i na boisku pokrytym piaskiem. Drużyna składa się tylko z dwóch osób i nie ma trenera. Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej pozwolą wyłonić najlepszą parę męską, najlepszą parę żeńską oraz MVP (z języka angielskiego: most valuable player), czyli najlepszych graczy mistrzostw.

Mistrzostwa Swiata Gluchych w siatkowce plazowej - Mistrzostwa Świata Głuchych w Siatkówce Plażowej

 

Kalendarz Niesłyszących 2021 jest kolejnym już kalendarzem wydanym przez naszą fundację. W poprzednich publikowaliśmy kalendarze poświęcone słynnym postaciom związanym ze światem ciszy (rok 2020), pielgrzymkom niesłyszących w Polsce (rok 2019) czy też stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości (rok 2018). Tym razem tematem wiodącym są największe międzynarodowe wydarzenia związane ze światem ciszy. Na kolejnych stronicach znajdziemy zwięzły opis różnych inicjatyw organizowanych przez niesłyszących i słabosłyszących z różnych stron świata. Obok wydarzeń o charakterze religijnym znajdziemy również wydarzenia sportowe, kulturalne i związane z  nauką.

W tym roku wydanie kalendarza wsparł bank Credit Agricoole Bank Polska. Mogliśmy także liczyć na wsparcie Fundacji Migawka, Duszpasterstwa Niesłyszących z Wrocławia i osób prywatnych.