Mistrzowie gry w bule!

Mistrzowie gry w bule! Niesłyszący i słabosłyszący członkowie Klubu Seniora „Integracja” działającego przy Fundacji FONIS rozegrali w środę 24 maja 2023 roku turniej gry w bule. A to wszystko dlatego, że nasi seniorzy wiedzą, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna. A przy okazji był to też dobry czas na odrobinę rywalizacji. Gra rozpoczęła się w samo południe w Parku im. Stanisława Staszica na wrocławskim Nadodrzu. I choć tym razem wiosenna aura była kapryśna, to nie zniechęciła nas jednak do zaplanowanych wcześniej rozgrywek.

Wszystkie mecze rozegraliśmy w przyjaznej atmosferze, choć duch zaciętej rywalizacji udzielił się każdemu uczestnikowi. Po zmaganiach turniejowych laur zwycięstwa zdobył niesamowity duet: pani Danusia i pan Jerzy. Tym samym uzyskali zaszczytny tytuł mistrzów gry w bule.

Poza duchem rywalizacji gra ta poprawia pracę mózgu, a także dotlenia organizm, gdyż partie rozgrywane są na świeżym powietrzu. To bezpieczna rozrywka, również dla seniorów, wymaga nie tyle wysiłku fizycznego, ile dobrej koncentracji. Dzięki temu można ćwiczyć także koordynację ruchową. Dziękujemy panu Krzysztofowi Otwinowskiemu za poprowadzenie turnieju, a pani Eli za tłumaczenie na język migowy.

Mistrzowie gry w bule 350x232 - Mistrzowie gry w bule! Mistrzowie gry w bule1 350x232 - Mistrzowie gry w bule! Mistrzowie gry w bule2 350x232 - Mistrzowie gry w bule! Mistrzowie gry w bule3 350x232 - Mistrzowie gry w bule!

Mistrzowie gry w bule to turniej zorganizowany w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 350x45 - Mistrzowie gry w bule!

Accessibility Toolbar