Na galę z Prezydentem

Na galę z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem wybrały się w środowe popołudnie 22 listopada 2023 roku przedstawicielki Klubu Seniora „Integracja”. Spotkanie odbyło się w sali rycerskiej wrocławskiego Ratusza, a jego powodem były podziękowania dla organizacji działających na rzecz wrocławskich seniorów. Nasz klub seniora reprezentowała więc pani Elżbieta Gorgoń, która już od lat prowadzi grupę niesłyszących i słabosłyszących seniorów. Towarzyszyła jej pani Bronia, która od czynnie uczestniczy w zajęciach klubu.

„Seniorzy to dla mnie jedna z najważniejszych grup społecznych, zresztą dobrze o tym wiecie. Od lat dbamy, zabiegamy i załatwiamy sprawy senioralne. Bo Wrocław musi się należycie posrebrzać. Bo ci ludzie muszą czuć się szanowani” – takimi słowami przywitał zebranych na gali pan Prezydent.

Czy wiecie, że we Wrocławiu jest aż 146 różnorodnych formalnych i nieformalnych organizacji, które podejmują działania i inicjatywy na rzecz osób w jesieni życia. Wśród nich ma zaszczyt być również Fundacja FONIS, która prowadzi Klub Seniora „Integracja”. Nasi niesłyszący i słabosłyszący podopieczni są w 1/3 części mieszkańców Wrocławia, bo właśnie tylu jest seniorów w naszym mieście.

Organizacje, które zrzeszają i działają na rzecz seniorów, są dobrym przykładem tego, jak odpowiednio i z pomysłem organizować i budować relacje między seniorami w duchu zabawy, wypoczynku, a także pogłębiania wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Uczą nas też, jak powinniśmy się o siebie wzajemnie troszczyć i międzypokoleniowo szanować.

Na gale z Prezydentem1 - Na galę z Prezydentem Na gale z Prezydentem - Na galę z Prezydentem

Accessibility Toolbar