Na górskich wędrówkach

Wczorajsze popołudnie i wieczór wolontariusze Fundacji FONIS spędzili na górskich wędrówkach i rozmowach przy ognisku. Po bardzo długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa wróciliśmy do tradycji naszych spotkań integracyjnych. Tym razem wybraliśmy się poza miasto. Celem zaś była góra Ślęża.

O tym, że wszyscy bardzo tęsknili za spotkaniami, świadczy frekwencja na wycieczce. Była nas całkiem spora grupa – ponad 20 osób. Ucieszył nas fakt, że wśród nas były 3 nowe osoby, które chcą dołączyć do grona najlepszej Wrocławskiej Wolontaryjnej Grupy Roku 2020.

Spotkaliśmy się na Przełęczy Tąpadła, a stamtąd żółtym szlakiem powędrowaliśmy na szczyt Ślęży. Dopisała nam piękna pogoda, więc wędrowanie było naprawdę bardzo przyjemne. Upłynęło na podziwianiu przyrody i wspólnych rozmowach. Radości i rozmowy towarzyszyły nam również w drugiej części spotkania. Kiedy zeszliśmy ze szczytu, pojechaliśmy do Sulistrowiczek do Ośrodka Rekolekcyjnego, aby tam wspólnie spędzić czas przy grillu, ognisku, pieczeniu kiełbasek, a także niekończących się rozmowach. Tych poważnych, i tych mniej poważnych… Zastały nas tak późne godziny nocne. I trzeba było wracać do Wrocławia.

Dla wszystkich wolontariuszy czas spędzony na górskich wędrówkach był wyjątkowy. Wielu  podkreśla, że czuje się wśród nas jak w rodzinie. Łączy nas wspólne działanie na rzecz świata ciszy, nić sympatii i chęć pokonywania barier, tych komunikacyjnych szczególnie. Z tak pozytywnie naładowanymi akumulatorami chcemy podejmować nowe wyzwania i angażować się w działania dla środowiska osób niesłyszących i słabosłyszących.

Accessibility Toolbar