Na kręglach w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Niesłyszących

Na kręglach w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Niesłyszących. Odpowiadając na zaproszenie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Niesłyszących, grupa wolontariuszy Fundacji FONIS wybrała się w sobotę 14 października 2023 roku na IV Turniej Kręglarski do Bielska-Białej. 7-osobową drużynę z Wrocławia stworzyli: Izabela, Dominika, Natasza, Adrian, Przemysław, Arkadiusz i Jurij. Oprócz naszej wrocławskiej drużyny do rywalizacji stanęło jeszcze siedem innych, głównie z terenu Górnego Śląska.

Każda z drużyn rozegrała 2 mecze składające się z 10 rund. Za dobry znak przyjęliśmy fakt, że mieliśmy grać na torze numer 4, czyli „pod 4” 😊I istotnie był to bardzo dobry znak… Wprawdzie nie drużynowego zwycięstwa, ale przede wszystkim dobrej zabawy! Natomiast w indywidualnej rywalizacji nasz wolontariusz Arkadiusz wywalczył 3 miejsce w kategorii mężczyzn. Brawo Arek! Tak więc do Wrocławia wróciliśmy z pucharem.

Po ponad dwugodzinnych rozgrywkach był czas na wspólny obiad, wręczenie dyplomów, nagród i pucharów, a także na pamiątkowe zdjęcia. Następnie z Retro Bowling Club, gdzie odbywał się turniej, pojechaliśmy na spotkanie ze społecznością niesłyszących do świetlicy PSN w Pszczynie. Była to świetna okazja do integracji dolno- i górnośląskiego świata ciszy. Serdeczne rozmowy, uśmiechy i ciepła atmosfera dopełniły ten pełen sportowych wrażeń dzień.

Nim się obejrzeliśmy, trzeba było wracać do domu. A ponieważ turnieje kręglarskie to cykliczna impreza na Górnym Śląsku, na pewno zawitamy tam także za rok (tylko tym razem trochę się przygotujemy 😊). Bo na kręglach w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Niesłyszących było naprawdę sympatycznie!

Na kreglach w Pszczynskim Stowarzyszeniu Nieslyszacych - Na kręglach w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Niesłyszących Na kreglach w Pszczynskim Stowarzyszeniu Nieslyszacych1 - Na kręglach w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Niesłyszących Na kreglach w Pszczynskim Stowarzyszeniu Nieslyszacych2 - Na kręglach w Pszczyńskim Stowarzyszeniu Niesłyszących

Accessibility Toolbar