Na narciarskim stoku

Ferie zimowe to dla wielu czas wyjazdów i odpoczynku. Nie inaczej jest też w Fundacji FONIS. Tym razem spotkaliśmy się na narciarskim stoku w Masywie Śnieżnika. Celem była najbardziej popularna w tamtym rejonie Czarna Góra. Dziesięcioosobowa grupa wolontariuszy Fundacji FONIS wyjechała z Wrocławia w niedzielne popołudnie 19 lutego 2023 roku (niektórzy dołączyli do w poniedziałkowy poranek). Nim zapadł zmrok, dotarliśmy do agroturystyki w Kamienicy w okolicach Stronia Śląskiego. I tu koniecznie trzeba podkreślić, że jest to miejsce bardzo przyjazne osobom niesłyszącym i słabosłyszącym, bowiem gospodarze komunikują się w języku migowym!

Zimowe (i nie tylko) atrakcje wyjazdu

Pierwszy wieczór upłynął nam na integracji, a właściwie na emocjonujących rozgrywkach. Nowa planszówka Dog wniosła w nasze towarzystwo sporo radości i śmiechu. Natomiast w poniedziałkowy poranek po wspólnej mszy św. i śniadaniu wyruszyliśmy na czarnogórski narciarski stok. A tam zimowe szaleństwa w pełni! Dla niektórych to był debiut w sportach zimowych, ale poradzili sobie znakomicie. Ci zaprawieni w jeździe na nartach i snowboardzie szaleli na najbardziej stromych trasach. I choć zdarzały się upadki, to uśmiech nie znikał z naszych twarzy. Po kilku godzinach szusowania zjedliśmy wspólny obiad i wrócili do Kamienicy. Wieczorem znów zasiedli do naszych ulubionych gier planszowych i karcianych. A ponieważ prognozy pogody na kolejny dzień nie były najlepsze, postanowiliśmy nieco zmienić nasze plany. I tak w kolejnym dniu zwiedziliśmy dwa ciekawe miejsca Dolnego Śląska. Pierwszym była Kopalnia złota w Złotym Stoku z degustacją arszeniku 😉 i przejażdżką podziemnym pociągiem. Drugim zaś pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Naszą feryjną wyprawę zakończył wspólny posiłek w ząbkowickiej pizzerii.

Dziękujemy:
  • wolontariuszom za wspólny czas i radosną atmosferę, ale też za pomoc na narciarskim stoku, a także ducha rywalizacji w czasie pogodnych wieczorków 😊
  • Fundacji FONIS, która zorganizowała wyjazd, a także pokryła koszty zakupu karnetów na stok oraz opłaciła bilety wstępu do zwiedzanych przez nas miejsc.

Dziękujemy najserdeczniej! Na więcej zdjęć zapraszamy na nasz profil facebookowy.

Na narciarskim stoku2 - Na narciarskim stoku Na narciarskim stoku1 - Na narciarskim stoku Na narciarskim stoku - Na narciarskim stoku

 


Fundacja FONIS jest Organizacją Pożytku Publicznego. Możesz przekazać nam 1,5% swojego podatku podczas rozliczenia z urzędem skarbowym.

Aby to uczynić z rozliczeniu PIT wpisz nasz numer KRS: 0000543679

Accessibility Toolbar