Na Ślęży o brzasku dnia

To nie był nasz pierwszy raz na Ślęży, ale po raz pierwszy byliśmy na Ślęży o brzasku dnia. Na niecodzienną propozycję Fundacji FONIS, aby dzień 3 maja 2023 roku przywitać o wschodzie słońca na Ślęży, odpowiedziała całkiem spora grupa wolontariuszy. I nie tylko wolontariuszy. Razem było nas 20 osób.

Aby zdążyć na wschód słońca, musieliśmy około trzeciej nad ranem wyjechać z Wrocławia. Natomiast godzinę później byliśmy już na szlaku. Wędrowaliśmy żółtym szlakiem z Przełęczy Tąpadła – początkowo w zupełnych ciemnościach. Z każdą chwilą jednak robiło się widniej. No a po upływie następnej godziny dotarliśmy na szczyt. Tam na wieży widokowej czekaliśmy aż zza linii widnokręgu wzejdzie słońce. Niektórzy mieli nawet czas, aby napić się gorącej herbaty w eleganckiej filiżance i zjeść kawałek pysznej babki 😊 Śmiechu i radości było przy tym mnóstwo.

A potem zapatrzyliśmy się na wschodzące słońce. Powoli wyłaniająca się zza chmur tarcza słoneczna zrobiła na wszystkich obserwatorach nie lada wrażenie. Oczywiście te urokliwe chwile uwieczniliśmy na pamiątkowych zdjęciach. Nakarmiwszy oczy pięknymi widokami, postanowiliśmy nakarmić nasze żołądki, które już „wołały” nas na śniadanie. Posiliwszy się więc nieco, również wspólnie zeszliśmy na parking Przełęczy Tąpadła. I tu był czas na krótką lekcję o jutrzence – czym jest i jakie jest znaczenie tego słowa.

Na Ślęży o brzasku dnia mogli być tylko pozytywni „wariaci” – tak też o sobie pomyśleliśmy. Dziękujemy sobie wzajemnie za miłe towarzystwo i wspólne przeżycie majowej jutrzenki w tak niecodziennych okolicznościach!

Na Slezy o brzasku dnia - Na Ślęży o brzasku dnia Na Slezy o brzasku dnia2 - Na Ślęży o brzasku dnia

Accessibility Toolbar