Na tym niebie gwiazdeczka świeci…

Na tym niebie gwiazdeczka świeci… Słowami między innymi tej właśnie kolędy rozbrzmiewała w piątek aula Papieskiego Wydziału Teologicznego. Tam bowiem odbyło się zorganizowane przez Fundację FONIS i Duszpasterstwo Niesłyszących i Niewidomych doroczne Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych. Wydarzenie zgromadziło na Ostrowie Tumskim ponad 150 osób z różnych zakątków Dolnego Śląska.

Ponieważ DSKN ma już swoją wieloletnią tradycję, i tym razem przeżywaliśmy ten dzień zgodnie ze sprawdzonym rytmem. Rozpoczęliśmy więc o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Wrocławskiej. Przewodniczył jej ks. Włodzimierz Wołyniec – rektor seminarium duchownego we Wrocławiu. On także wygłosił do zgromadzonych niewidomych kazanie, w którym odniósł się do usłyszanego wcześniej Słowa Bożego. Następnie uczestnicy zgromadzili się w auli PWT, która jest tuż obok katedry. Tam odbyła się druga część spotkania. Rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania, do którego zachęciły nas zarówno chóry, jak i soliści. Kolędowaliśmy zatem wspólnie z chórem BrailTon z Dzierżoniowa oraz chórem Polskiego Związku Niewidomych z Wrocławia. Do kolędowania porwali także pan Kazimierz z harmonijką ustną i ks. Tomasz z gitarą. To właśnie przy dźwiękach gitary wybrzmiała pastorałka „Na tym niebie gwiazdeczka świeci”.

Kilka życzliwych słów pozdrowienia skierowała do nas na koniec części kolędowej s. Radosława z Krajowego Duszpasterstwa Niewidomych. Cieszyliśmy się z jej obecności w naszej grupie i każdego ciepłego słowa podczas indywidualnych rozmów przy stole. A potem był poczęstunek. Na stołach pojawiły się więc tradycyjnie pierogi z barszczem oraz ciasto z kawą i herbatą.

Niewidomym i ich przewodnikom dziękujemy za wspólne kolędowanie i miłą atmosferę, a wolontariuszom Fundacji za pomoc w przygotowaniu i bardzo sprawny przebieg wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

Na tym niebie gwiazdeczka swieci 1 - Na tym niebie gwiazdeczka świeci… Na tym niebie gwiazdeczka swieci - Na tym niebie gwiazdeczka świeci… Na tym niebie gwiazdeczka swieci 3 - Na tym niebie gwiazdeczka świeci… Na tym niebie gwiazdeczka swieci 2 - Na tym niebie gwiazdeczka świeci…

Accessibility Toolbar