Nagrania szkoły rodzenia w języku migowym

Po długim okresie przygotowań wczoraj rozpoczęliśmy nagrania szkoły rodzenia w języku migowym. Pomysł nagrań zrodził się już kilka lat temu. Sporo czasu jednak musiało minąć, byśmy wreszcie mogli rozpocząć jego realizację.

Szkoła rodzenia w języku migowym zakłada przygotowanie ponad 30 nagrań filmowych. Każdy odcinek będzie trwał około 30 minut. W nagraniach wystąpią specjaliści na co dzień zajmujący się towarzyszeniem rodzicom, oczekującym na urodzenie dziecka. Będą to położne i psycholog ze szkoły rodzenia prowadzonej we Wrocławiu przez Fundację Evangelium Vitae. Nasza fundacja natomiast zadba o przetłumaczenie prelekcji na polski język migowy (PJM), a także o przygotowanie napisów w języku polskim dla osób słabosłyszących.

Wśród tematów, które zostaną omówione w naszej szkole rodzenia znajdziecie między innymi te związane z laktacją, pozycjami do karmienia, rozszerzaniem diety niemowlęcia, emocjami (np. depresja poporodowa, baby blues), a także pielęgnacją noworodka. Będzie mowa również o sposobach wspierania rozwoju psychoruchowego dziecka, ćwiczeniach bezpiecznych dla kobiet w ciąży i relacjach w związku po pojawieniu się dziecka. Szczegółowy wykaz tematów umieścimy wkrótce na naszej stronie internetowej. Dostęp do filmów będzie bezpłatny dla osób niesłyszących i słabosłyszących.

Nagrania szkoły rodzenia w języku migowym są możliwe dzięki wsparciu Credit Agricole Bank Polska. Za współpracę dziękujemy również fundacji Evangelium Vitae, w której pomieszczeniach odbywają się nagrania.

Bądźcie cierpliwi! Niebawem udostępnimy Wam pierwsze nagrania.