Niewidomi z Polski we Wrocławiu

Od końca czerwca we Wrocławiu przebywaturnus niewidomych2016 300x225 - Niewidomi z Polski we Wrocławiu ponad 80 osób niewidomych i słabowidzących wraz z przewodnikami. Uczestniczą oni w turnusie formacyjno-wypoczynkowym organizowanym przez Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych. Dziś na zaproszenie naszej Fundacji grupa odwiedziła Muzeum Pana Tadeusza, zwiedziła Stare Miasto i uczestniczyła we Mszy św. we wrocławskim Duzpasterstwie Niesłyszących. Zadbaliśmy także o to, aby przedstawiciele wrocławskiego środowiska niewidomych mogli się spotkać z gośćmi przy kawie, herbacie i ciastku.

Turnus formacyjno – wypoczynkowy od wielu już lat jest organizowany przez Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych we współpracy z Siostrami Franciszkankami Służebnicami Krzyża. Każdego roku w innym mieście niewidomi i słabowidzący z całego kraju mogą łączyć dwutygodniowy wypoczynek wakacyjny z formacją duchową. Po turnusie w Rabce (2 lata temu) i Olsztynie (rok temu) przyszła kolej na Wrocław.

Grupa zakwaterowana jest w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu przy ul. Kamiennogórskiej. W planach na najbliższe dni jest m.in. wizyta w oławskim kole PZN, wrocławski Ogród Zoologiczny, Panorama Racławicka, wycieczka do Szklarskiej Poręby.

Accessibility Toolbar