NON POSSUMUS – premierowy pokaz filmu

NON POSSUMUS – premierowy pokaz filmu w języku migowym o kardynale Stefanie Wyszyńskim odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia o godz. 16.00. Miejscem premiery będzie sala Warszawa w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 64a.

Niemal 30-minutową etiudę filmową pt. „NON POSSUMUS” Fundacja FONIS przygotowała z okazji beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się już 12 września 2021 roku w Warszawie. Jej treść obejmuje okoliczności aresztowania i pobyt Prymasa Tysiąclecia w czterech miejscach uwięzienia.

Przypomnijmy, że prace nad powstaniem filmu trwały kilka miesięcy. Rozpoczęliśmy je przed rokiem od napisania scenariusza. Następnie przez kilka dni trwało nagranie zdjęć do filmu. Po nim zaś nastąpił długi proces montowania i udźwiękowienia filmu. W fazie końcowej powstały napisy, aby dzieło dostępne było także dla osób słyszących. Wszak jest to film w całości nagrany w Polskim Języku Migowym. I na tym polega jego wyjątkowość! Ale nie tylko na tym. W filmie zagrali niesłyszący i słabosłyszący aktorzy-amatorzy związani z naszą Fundacją, a także wrocławskim Duszpasterstwem Niesłyszących. W rolę kardynała Stefana Wyszyńskiego natomiast wcielił się założyciel Fundacji FONIS, a zarazem wrocławski duszpasterz osób niesłyszących – ks. Tomasz Filinowicz. On także jest twórcą scenariusza i reżyserem filmu.

NON POSSUMUS – premierowy pokaz filmu poprzedzi prelekcja księdza doktora Andrzeja Gałki z Warszawy, który był jedną z osób zaangażowanych w proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaproszony przez nas gość specjalny przybliży nam postać oraz nauczanie Prymasa Tysiąclecia.

Udział w pokazie jest bezpłatny! Ze względów organizacyjnych należy jednak pobrać bezpłatny bilet na film. W tym celu trzeba skontaktować się z Fundacją FONIS: mailowo (kontakt@fonis.pl) lub telefonicznie (tel. 690 502 670).

Poniżej prezentujemy zwiastun filmu zachęcający do wzięcia udziału w premierowym pokazie filmu NON POSSUMUS.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Accessibility Toolbar