Nowe studio nagrań

Mamy nowe studio nagrań! Po kilku miesiącach pracy udało nam się osiągnąć zamierzony cel. Nasze dotychczasowe miejsce na poddaszu, w którym zwykle nagrywaliśmy filmy w języku migowym, zamieniliśmy na nowe lokum. To zaś jest bardziej przestrzenne, dzięki czemu osoby migające mają większą swobodę podczas nagrań. Dodatkowym atutem jest możliwość lepszego doświetlenia zarówno tła, jak i tłumacza. Dzięki temu nasze produkcje zyskują na jakości, my zaś na komforcie pracy.

Powstanie nowego studia nagrań, podobnie jak wiele innych inicjatyw Fundacji FONIS, nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wolontariuszy, za którą serdecznie dziękujemy. Kilkoro aktywnie włączyło się w prace remontowe, porządkowe i te związane z wyposażeniem studia. W okresie wakacyjnym, gdy mieliśmy nieco więcej czasu, trwały prace remontowe. Polegały one przede wszystkim na pomalowaniu pomieszczenia i jego uporządkowaniu. Następnie zainstalowaliśmy zestaw teł do nagrań, a także rolety, które pozwalają na zaciemnienie studia. Zwieńczeniem prac było ustawienie lamp i kamery. I w ten sposób mamy nowe studio nagrań.

Za nami pierwsze realizacje filmowe na potrzeby projektu “Adapter IV. Film i kultura bez barier” oraz “Szkoły rodzenia w języku migowym”. O tym drugim projekcie już wkrótce napiszemy więcej. Dziś tylko zdradzimy, że intensywnie pracujemy nad realizacją nagrań w ramach naszego autorskiego pomysłu, aby niesłyszącym i słabosłyszącym osobom pomóc przygotować się do wejścia w rolę Mamy i Taty.

Poniżej krótka relacja fotograficzna z prac nad powstaniem nowego studia nagrań:

Nowe studio nagran 16 - Nowe studio nagrań Nowe studio nagran 14 - Nowe studio nagrań Nowe studio nagran 12 - Nowe studio nagrań Nowe studio nagran 8 e1633960759826 - Nowe studio nagrań Nowe studio nagran 3 - Nowe studio nagrań Nowe studio nagran 1 - Nowe studio nagrań