Nowe zasady w szopce bożonarodzeniowej

Nowe zasady w szopce bożonarodzeniowej. Zwykle wraz z początkiem Adwentu zapraszaliśmy do odwiedzania słynnej wrocławskiej Ruchomej szopki w kościele NMP na Piasku. Tym razem, z powodu trwającej epidemii koronawirusa, nie otworzyliśmy szopki dla zwiedzających. Na bieżąco obserwujemy komunikaty rządowe i gdy tylko będzie to możliwe zaprosimy Was do odwiedzenia tegorocznej odsłony Ruchomej szopki.

W ostatnich miesiącach informowaliśmy Was o postępach w pracy, która odbywa się dwutorowo. Z jednej strony z pomocą wolontariuszy pracujemy nad montażem tradycyjnej dekoracji. Z drugiej zaś z pomocą Gminy Wrocław pracujemy nad nową odsłoną szopki.

Dziś natomiast otrzymaliśmy nowe zasady obowiązujące w szopce bożonarodzeniowej w roku 2020. Dziesięć wytycznych w związku z trwającą epidemią COVID-19 prezentujemy poniżej. I mamy nadzieję, że pozwolą Wam się uśmiechnąć, mimo, że żyjemy w niełatwych czasach.

  1. W szopce mogą znajdować się maksymalnie 4 owieczki.
  2. Wszyscy zobowiązani są do posiadania maseczek i zachowania odpowiedniego dystansu.
  3. Józef, Maryja i Dzieciątko, jako członkowie jednej Rodziny mogą stać blisko siebie.
  4. Osiołek i wół zobowiązani są do posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu COVID-19, poświadczonym przez ministerstwo.
  5. Trzej Magowie, jako że pochodzą spoza strefy Schengen, muszą zostać poddani obowiązkowej 15 dniowej kwarantannie, bez względu na posiadane zaświadczenia o negatywnym teście COVID-19.
  6. Siano, gałązki i inne dekoracje muszą zostać zdezynfekowane środkiem na bazie alkoholu.
  7. Zabrania się Aniołom fruwać nad stajenką, aby uniknąć rozpylania powietrza, do jakiego dochodzi w czasie uderzeń skrzydłami.
  8. W chórze może być tylko jedna osoba, aby uniknąć zarażeń.
  9. Pasterze nie mogą być 65+ lub być z innej grupy podwyższonego ryzyka.
  10. Nie wolno przebywać w szopce jakimkolwiek innym osobom (Rzymianie, grzesznicy,…)