O chorobach dietozależnych – warsztaty dla seniorów

Jak poprawnie mierzyć ciśnienie? Jakie są wartości prawidłowego ciśnienia? Jakie czynniki wpływają na nasze zdrowie? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedź uzyskali dzisiaj członkowie Klubu Seniora „Integracja” działającego przy Fundacji FONIS. Dziś bowiem na pierwszych w ramach drugiej edycji projektu „Aktywny senior” warsztatach dietetycznych mówiliśmy o chorobach dietozależnych. 

Szczególną uwagę poświęciliśmy nadciśnieniu tętniczemu. To częste schorzenie wśród seniorów. Uczestnicy dowiedzieli się nie tylko, jakie są objawy nadciśnienia tętniczego, ale również jakie konsekwencje dla zdrowia ma ta podstępna choroba. Ponadto poznali dietę DASH zawierającą zalecenia dietetyczne w zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia i chorób serca. Poza tym w trakcie wykładu dowiedzieli się kilku żywieniowych ciekawostek. Na przykład że czosnek, cebula, a także imbir obniżają ciśnienie.

A na koniec poznali przepis na pyszną sałatkę z gruszką i awokado. Natomiast w drugiej części spotkania mieli okazję ją degustować. Zresztą do degustacji były też inne zdrowe produkty zalecane w diecie DASH. Wszystkie równie smaczne – szybko zniknęły ze stołów.

Warsztaty prowadziła pani Renata Gąsior. Jest dietetykiem, wieloletnim pedagogiem i koordynatorem programu z zakresu promocji zdrowia. Dziękujemy!

A na kolejne spotkanie ze zdrowym sposobem stylu życia i odżywiania zapraszamy już 5 maja 2020. Będziemy kontynuować temat o chorobach dietozależnych. Tym razem jednak powiemy o cukrzycy. Zapraszamy już dziś!

Warsztaty odbywają się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - O chorobach dietozależnych – warsztaty dla seniorów

 

Accessibility Toolbar