O Fundacji FONIS w Radiu Wrocław

O Fundacji FONIS w Radiu Wrocław mówili dziś przedstawiciele naszej organizacji. Na zaproszenie redaktora Marka Obszarnego do studia przy ulicy Karkonoskiej wyruszyli dziś przed południem nasi reprezentanci. Ksiądz Tomasz Filinowicz – założyciel i członek Rady Fundacji oraz pani Ewelina Moroń – członkini Zarządu Fundacji opowiadali zarówno o historii, jak i o bieżących działaniach fundacji.

Zostaliśmy przywitani, jako ci, którym “chce się chcieć”. Chwilę później pani Ewelina wyjaśniła słuchaczom czym się różni Polski Język Migowy od Systemu Językowo Migowego oraz jak mówić o tych, którzy nie słyszą (głuchy, Głuchy, niesłyszący czy głuchoniemy). W dalszej części rozmowy opowiedzieliśmy o tym, jak powstała nasza fundacja i jak ewoluowała w kolejnych latach działalności. Najwięcej czasu poświęciliśmy tematowi filmu NON POSSUMUS, który powstał w naszej fundacji z okazji beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. O zaangażowaniu i profesjonalizmie niesłyszących aktorów mówił ks. Tomasz. Wspomniał również o trwającym projekcie “Adapter IV. Film i kultura bez barier” oraz o projekcie “Szkoły rodzenia w języku migowym.

Dzisiejsza rozmowa o Fundacji FONIS w Radiu Wrocław powstała w ramach promowania Organizacji Pożytku Publicznego działających na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy więc, że Fundacja FONIS od trzech lat posiada status OPP. Dzięki temu możemy pozyskiwać środki z 1% od osób, które rozliczają się z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS to 0000543679.

O Fundacji FONIS w Radiu Wroclaw1 - O Fundacji FONIS w Radiu Wrocław

mozesz przekazac nam 1 - O Fundacji FONIS w Radiu Wrocław