O niesłyszących dla studentów pedagogiki

O niesłyszących dla studentów pedagogiki. W poniedziałkowe przedpołudnie 6 i 13 listopada 2023 roku wolontariusze Fundacji FONIS wybrali się na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Pierwszym razem byli to Alicja i Rafał, zaś drugim razem Agnieszka i Adrian. Odwiedzili studentów pedagogiki, którzy od października uczą się języka migowego.

Młodzież akademicka, która od dwóch miesięcy poznaje świat ciszy, z dużym zainteresowaniem słuchała zaproszonych gości. W ten sposób to, co poznają na zajęciach w teorii mogli zweryfikować praktyce. Bowiem nasi wolontariusze są osobami niesłyszącymi i tylko jedna z nich używa aparatu słuchowego i mowy fonicznej. Zajęcia były też okazją do tego, żeby poznać historię życia osób głuchych, ich edukacji i problemów, z którymi mierzą się w codziennym życiu.

Ksiądz Tomasz Filinowicz, który zaprosił niesłyszących na zajęcia, chciał w ten sposób także wskazać jak zróżnicowane jest środowisko osób niesłyszących. Studenci z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelegentów. Zadawali sporo pytań. Mamy nadzieję, że spotkania takie jak to dzisiejsze ze studentami pedagogiki pomagają czynić świat coraz bardziej otwartym i życzliwym wobec osób G/głuchych

Mieszczący się na Ostrowie Tumskim Papieski Wydział Teologiczny jest uczelnią, z którą współpracujemy już wiele lat. Nasi wolontariusze wielokrotnie odwiedzali studentów pedagogiki, aby uwrażliwiać ich na potrzeby świata ciszy. Na życzliwość władz uczelni możemy liczyć także przy organizacji takich wydarzeń jak Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych czy Festyn św. Filipa Smaldone.

O nieslyszacych dla studentow pedagogiki2 - O niesłyszących dla studentów pedagogiki O nieslyszacych dla studentow pedagogiki1 - O niesłyszących dla studentów pedagogiki O nieslyszacych dla studentow pedagogiki - O niesłyszących dla studentów pedagogiki

Accessibility Toolbar