O Piramidzie Zdrowego Żywienia

Okazuje się, że nie trzeba jechać do Egiptu, aby zobaczyć piramidy:) We wtorkowe popołudnie, 20 września 2022 roku, mówiliśmy w Fundacji FONIS o piramidzie właśnie. Ale nie tej starożytnej budowli, tylko o Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Na warsztaty dietetyczne zaprosiliśmy niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja”. Do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, gdzie odbyły się warsztaty, przybyła całkiem spora grupa osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia. Było nas 24 uczestników.

Tym razem „na warsztat” wzięliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w starszym wieku. Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy jej „zawartość”. Kiedy już omówiliśmy wszystkie elementy Piramidy, zabraliśmy się do konstruowania własnych piramid, zgodnych rzecz jasna z tą opracowaną przez Instytut Żywności i Żywienia w 2016 r. pod kierunkiem prof. dr med. Mirosława Jarosza. Na naszych piramidach znalazły się wszystkie konieczne do właściwej diety seniora produkty spożywcze. Były więc owoce i warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, nabiał, a także ryby i tłuszcze roślinne. Poza konturami piramid umieściliśmy te produkty, których należy unikać w codziennej diecie.

Na zakończenie spotkania mogliśmy zaś skosztować owoców tak niezbędnych w zdrowym odżywianiu. A w prezencie otrzymaliśmy pakiety dietetyczne zawierające tylko zdrowe produkty żywieniowe.

O Piramidzie Zdrowego Zywienia1 - O Piramidzie Zdrowego Żywienia O Piramidzie Zdrowego Zywienia2 - O Piramidzie Zdrowego Żywienia O Piramidzie Zdrowego Zywienia3 - O Piramidzie Zdrowego Żywienia

O Piramidzie Zdrowego Żywienia mówiliśmy przy okazji warsztatów dietetycznych zorganizowanych w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - O Piramidzie Zdrowego Żywienia

Accessibility Toolbar