O turystyce w międzynarodowym towarzystwie

O turystyce dla osób niepełnosprawnych oraz o ich specyficznych potrzebach dyskutowano dziś już drugi dzień w Dobrych Kadrach. Dziś wśród zaproszonych prelegentów był założyciel Fundacji FONIS – ks. Tomasz Filinowicz. Podzielił się doświadczeniem w organizowaniu wyjazdów pielgrzymkowych, rekolekcyjnych i turystycznych dla osób niesłyszących. Opowiedział m.in. o tegorocznej pielgrzymce do Ziemi Świętej, o wyjeździe do Lwowa oraz o innych licznych wyjazdach.

Mimo, że uczestnikami spotkania były osoby na co dzień zajmujące się organizacją wyjazdów turystycznych, nasze osiągnięcia w tym zakresie okazały się imponujące. Najbardziej zaskoczył słuchaczy fakt, że organizowane przez nas wyjazdy cieszą się tak dużą frekwencją. Przypomnijmy, że w tegorocznej pielgrzymce do Ziemi Świętej uczestniczyło 100 osób. Natomiast podczas pielgrzymki do Krakowa i Wadowic przed dwoma laty uczestników było aż 150.

Wśród słuchaczy byli przedstawiciele biur podróży z trzech państw: Cypru, Portugalii, a także Grecji. Z zainteresowaniem wysłuchali wykładu o turystyce, a następnie zadawali liczne pytania. Odnosili się przy tym do doświadczeń w organizacji wyjazdów turystycznych z własnych krajów.

Spotkanie okazało się owocne, bowiem było okazją do wymiany kontaktów. Kto wie, może za rok albo za dwa wybierzemy się na wycieczkę do Grecji, na Cypr lub też do Portugalii.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i za miłe spotkanie. Mamy nadzieję, że zaowocuje ono w przyszłości lepszą ofertą wyjazdów turystycznych dla osób niesłyszących.

O turystyce3 - O turystyce w międzynarodowym towarzystwie O turystyce1 - O turystyce w międzynarodowym towarzystwie O turystyce - O turystyce w międzynarodowym towarzystwie

Accessibility Toolbar