„O tym się nie mówi”

To już dwa tygodnie mijają od czasu, kiedy dwoje naszych wolontariuszy, Dominika i Krzysztof, reprezentowali Fundację FONIS na konferencji „O tym się nie mówi”. Konferencja odbyła się w Warszawie dniach 24-25 maja 2024 roku. Była to już VII edycja tego wydarzenia, które zorganizowała lubelska SUITA Stowarzyszenie Mówiących Osób Niedosłyszących i Użytkowników Implantów Słuchowych. A nasza Fundacja była także jednym z patronów tegoż wydarzenia.

Tematem przewodnim konferencji był dobrostan psychiczny osób nie(do)słyszących. Jak wspominają nasi reprezentanci, to była świetna okazja, aby posłuchać interesujących i inspirujących prelekcji oraz poznać wiele ciekawych osób, z którymi mogli wymienić się doświadczeniami jako osoby

słabosłyszące. Dominika i Krzysztof dodatkowo wzięli udział w dwóch warsztatach. Jednym na temat napisów jako komfortowego źródła odbioru informacji i drugim z zakresu pielęgnacji aparatów słuchowych w praktyce.

Jednakże najważniejszym i głównym powodem obecności naszych Wolontariuszy na konferencji było wygłoszenie prelekcji. Tematem był Wpływ wolontariatu na dobrostan psychiczny osób niesłyszących i słabosłyszących na przykładzie działań wolontaryjnych w Fundacji FONIS. Mieliśmy okazję zaprezentować specyfikę naszego wolontariatu, pochwalić się osiągnięciami i pokazać jego nieoceniony wpływ na szeroko rozumiany dobrostan psychiczny osób ze świata ciszy i nie tylko! Jak relacjonują nasi prelegenci, ich prezentacja spotkała się dużym zainteresowaniem i pozytywnym przyjęciem przez słuchaczy. A my jesteśmy z Was dumni 😊!

Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych do włączania się w działania naszego wolontariatu, a wolontariuszy do podejmowania nowych wyzwań. Czekamy na Was!

Accessibility Toolbar