O zdrowym stylu życia

O zdrowym stylu życia mówiliśmy dziś w Fundacji FONIS. A to przy okazji warsztatów dietetycznych, które zorganizowaliśmy dla niesłyszących i słabosłyszących członków Klubu Seniora „Integracja”. W środę 10 maja odbyło się bowiem ostatnie już spotkanie z zaprzyjaźnionym z nami dietetykiem – panią Renatą Gąsior.

I jak to zwykle ostatnie spotkaniach również i nasze miało charakter podsumowania. Zebraliśmy dziś wszystko, czego dowiedzieliśmy się na temat wpływu odżywiania i stylu życia na nasz zdrowie. Wśród czterech czynników wpływających na zdrowie człowieka, to właśnie styl życia zajmuje pierwsze miejsce. A zdrowy styl życia to zdrowa dieta, regularne ćwiczenia, redukcja stresu, a także zdrowy sen.

W czasie warsztatów przypomnieliśmy sobie także, jak ważne jest nawodnianie organizmu. Napoje należy pić często, w ilości przynajmniej 2 litrów dziennie, małymi łykami i to niezależnie od pragnienia, a to w starszym wieku może być obniżone. I tu z pomocą przychodzi nam butelka motywacyjna. Warto też pamiętać o zasadach zdrowego stylu życia wpływających na odporność.

Po części teoretycznej był czas na sprawdzenie swojej wiedzy w quizie interaktywnym przygotowanym na platformie kahoot.it. Na zwycięzcę czekała zdrowa nagroda – dwa kilogramy świeżych smacznych jabłek 😊. A na wszystkich uczestników spotkania zdrowy poczęstunek i pakiety dietetyczne.

O zdrowym stylu zycia2 - O zdrowym stylu życia O zdrowym stylu zycia1 - O zdrowym stylu życia O zdrowym stylu zycia - O zdrowym stylu życia

O zdrowym stylu życia to główny temat warsztatów przeprowadzonych w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Accessibility Toolbar